بهبود برابری جنسیتی چه سودی برای تولید قهوه دارد؟

بر اساس گزارش سازمان جهانی قهوه (International Coffee Organisation (ICO)) در سال ۲۰۱۸، تنها ۲۰ تا ۳۰% مزارع قهوه در دنیا توسط زنان اداره می‌شوند. با این وجود، حدود ۷۰% عملیات فیزیکی در این مزارع نیز توسط زنان و دختران صورت می‌گیرد.

در خیلی از موارد، زنان در تولید قهوه به طور قابل توجهی کمتر از مردان به زمین، تصمیم‌گیری، امور مالی و دانش قهوه، دسترسی دارند. موانع اجتماعی و اقتصادی این منابع، اغلب زنان را عقب نگه‌می‌دارد، دسترسی یکسان را از بین می‌برد و شکاف برابری جنسیتی را افزایش می‌دهد.

در نتیجه این نابرابری‌ها، میانگین محصول قهوه در مزارع تحت مدیریت زنان می‌تواند تا ۲۵% کمتر از مزارع تحت مالکیت و مدیریت مردان باشد.

پس اگر برابری جنسیتی در جوامع تولیدکننده قهوه بهبود یابد، آیا تولید جهانی قهوه افزایش می‌یابد؟

برای فهم بیشتر، من با ۳ متخصص قهوه صحبت کردم که برای بهبود برابری جنسیتی در صنعت قهوه فعالیت می‌کنند.

سه سوال از مدیر اجرایی اتحادیه بین‌المللی قهوه زنان سارادا کریشنان

مسائل برابری جنسیتی در تولید قهوه

مسائل برابری جنسیتی در تولید قهوه

در  سال ۲۰۱۷، یک گزارش مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) نشان داد که شکاف جنسیتی برای اولین بار در بیش از یک دهه افزایش یافته است. این گزارش همچنین تاکید کرد که از میان ۱۹۲ کشور، ۵۰ کشور هنوز حقوق و فرصت‌های برابر را برای مردان و زنان، تضمین نمی‌کنند.

جنیفر یتس (Jennifer Yeatts) مدیر صنعت قهوه در شرکت هایر گراوند تریدینگ (Higher Grounds Trading Co) است که یک برشته‌کاری دارای گواهینامه بی-کورپ (B-Corp) در میشگیان آمریکا (Michigan,US) است. او توضیح می‌دهد عدالت به این معناست که همه افراد رفتار یکسان، ابزار یکسان و منابع یکسان دریافت کنند.

کریس ترتر (Chris Treter)، یکی از مدیران هایر گراوند تریدینگ، می افزاید با این وجود، عدالت به این معناست که همه افراد آنچه را که شخصا برای دستیابی به هدف یکسان نیاز دارند، دریافت کنند.

او می‌گوید عدالت، واقعیتی را که جوامع و اشخاص با آن مواجه هستند، با توجه به شرایط و پیشینه تاریخی که در آن متولد شدند، بیان می‌کند. هر فرد با نیازها و چالش‌های متفاوتی روبروست، بنابراین باید به پشتیبانی شخصی برای رفع این نیازها دسترسی داشته باشد.

توجه به معایب و پیش‌داوری‌هایی که زنان و دختران با آن مواجه هستند (و درنتیجه بهبود دسترسی آنها به منابع و فرصت‌ها) بخش مهمی از کاهش شکاف برابری جنسیتی است.

جنیفر می‌گوید در جهان در حال توسعه، امروزه ما شاهد این هستیم که جوامع و فرهنگ‌ها دیدگاه‌هایی را پذیرفته‌اند که به تنوع و شمول جنسیتی احترام می‌گذارند. درحالی‌که این عالی است، نیاز داریم که همان اصول را در جوامع درحال رشد قهوه به کار بگیریم.

کریس برخی مشکلاتی را که زنان در تولید قهوه با آن مواجه هستند، به من می‌گوید اغلب زنان در مقایسه با مردان، به منابع مساوی مانند زمین، اعتبار و اطلاعات، دسترسی ندارند که موجب پیامدهای منفی شامل بهره‌وری کمتر و کاهش درآمد کشاورزان می‌شود. همچنین دسترسی به عوامل حیاتی و اولیه که برای عملکرد موثر ورای این جوامع ضروری هستند، نیز کاهش یافته است. برای مثال، دسترسی کمتر به آموزش نسبت به مردان منجر به بی‌سوادی می‌شود، که به نوبه خود موجب عدم دسترسی به منابع مالی نیز می‌گردد.

زنان در صنعت قهوه: آنچه باید از برده داری مدرن بدانید

چرا دستیابی به برابری جنسیتی تا این حد اهمیت دارد؟

چرا دستیابی به برابری جنسیتی تا این حد اهمیت دارد؟

آخرین گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۱، مصرف جهانی قهوه به میزان ۱.۵ میلیون کیسه رشد داشته، در حالیکه تولید جهانی ۸.۵ میلیون کیسه کاهش یافته است.

اگر این روند برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، می‌تواند باعث ایجاد یک مشکل جهانی شود. با این وجود، بر اساس اعلام برخی منابع، حذف شکاف جنسیتی در صنعت قهوه می تواند به تولید آن به میزان ۳۰ میلیون فنجان قهوه بیشتر در سال کمک کند.

جنیفر توضیح می دهد اگر به کشاورزان بیشتری اجازه دهیم با فراهم کردن ابزارهای متفاوت برای هر شخص و بر اساس شرایط آنها، به اهداف برداشت محصول خود برسند، قهوه بیشتر و با کیفیت تر تولید می شود.

علاوه بر آن، احترام بیشتری در چرخه تامین شکل می گیرد و به ما کمک می کند که روابط طولانی تری بر پایه اعتماد و ارزش های مشترک، ایجاد کنیم.

در همین راستا، تحقیق سازمان کشاورزی و غذای ملل متحد (United Nations Food and Agriculture Organization ) اشاره می کند که بهبود برابری جنسیتی در کشاورزی جهانی می تواند مزارع تحت کشت را تا ۳۰% افزایش دهد، از جمله قهوه.

با این حال، برای رسیدگی همه جانبه به مسائل برابری جنسیتی در قهوه، باید در ابتدا چالش هایی را که زنان و دختران با آن مواجه هستند، بشکنیم.

خیلی از زنان در تولید قهوه در معرض افزایش خطر تجربه خشونت ناشی از جنسیت و عدم دسترسی به مراقب جنسی و باروری هستند. به علاوه، میلیون ها دختر در دنیا مدرسه را به پایان نمی رسانند.

برای مثال در اتیوپی، برآورد شده است که تنها ۲۵% از دختران در دبیرستان تحصیل می کنند. نبود دسترسی به آموزش به معنای شانس کمتری برای بهبود زندگی آنها خواهد بود. تحقیقات نشان می دهند وقتی زنان قادر به افزایش درآمد خود یا مشارکت بیشتر از در تصمیمات مالی نباشند، کل خانواده آسیب می بینند.

افزایش پایداری در زنجیره تامین قهوه

تمرکز بر جمهوری دموکراتیک کنگو (the Democratic Republic of Congo (DRC))

کریس توضیح می دهد در حالیکه فرصت هایی برای بهبود برابری جنسیتی در زنجیره های تامین قهوه در سراسر جهان وجود دارد، هایر گراوند تمرکز خود را بیشتر به سمت کشورهای شرق آسیا معطوف کرده است.

او می گوید هایر گراوند از نظر استراتژیک مناطق شرقی کنگو را به عنوان یکی از کشورهای جهان که به فوری ترین کمک و حمایت نیاز دارند، شناسایی کرده است. این کشور در فهرست زنان، صلح و امنیت در سال ۲۰۲۱ در میان ۱۷۰ کشور، در جایگاه ۱۶۳ قرار گرفت.

از زمان استقلال از بلژیک در ۱۹۳۰، کشور تداوم درگیری، بی ثباتی سیاسی و ناآرامی مدنی را تجربه کرده است.

کریس توضیح می دهد در شرق کنگو، گزارش شده است که دست کم ۱۲۰ گروه ستیزه جوی مختلف در سه استان مستقر هستند، جایی که کل قهوه های ویژه در این کشور تولید می شود. او اضافه
می کند یکی از این گروه ها هم اکنون در حال ارتکاب به قتل عام های مداوم در جوامعی است که شرکای کشاورز از تعاونی کاوا کانزورو (Kawa Kanzururu co-operative) زندگی می کنند. در واقع، اخیرا یک محل شستشو بسته و مکان آن به دلیل تهدید مداوم به خشونت، جا به جا شد.

هرمان لوانگو (Herman Lwango) هماهنگ کننده برنامه سازمان غیر انتفاعی آن د گراوند (On The Ground) شریک هایر گراوند در جمهوری دموکراتیک کنگو است. او توضیح می دهد که چگونه زنان و دختران در کشور آسیب پذیرتر هستند. او می گوید کنگو در حال حاضر جزء فقیرترین کشورها در جهان است.

سازمان ملل متحد گزارش می دهد که کشور دارای بالاترین میزان تعرض جنسی در جهان است. زنان و دختران با بالاترین میزان سوءاستفاده جنسی، تجاوز و استثمار جنسی روبرو هستند. نوعی هنجار فرهنگی مهریه وجود دارد که در آن زنان به عنوان اقلام قابل خرید درنظر گرفته می شوند. بیش از ۵۶% زنان و دختران بین ۱۸ تا ۴۹ سال در کنگو تجربه خشونت جنسی را گزارش کرده اند.

هرمان می گوید طبق هنجارهای فرهنگی تاریخی در کنگو، مردان اغلب خودشان را برتر از زنان درنظر می گیرند که موجب تبعیت زنان در خانواده می شود که نوعی خشونت جنسیتی است.

به علاوه، فقدان گسترده آموزش جنسی و آگاهی از تنظیم خانواده به این معنی است که خیلی از زنان و دختران در سنین پایین زایمان می کنند و بیشتر در معرض بیماری های مقاربتی قرار دارند.

حمایت از برنامه های برابری جنسیتی

حمایت از برنامه های برابری جنسیتی

در سال ۲۰۱۵، تحقیقات انجمن تخصصی قهوه (Specialty Coffee Association) نشان داد که شکاف اقتصادی معناداری بین مردان و زنان در بخش قهوه شرق آفریقا وجود دارد. به طور میانگین، مردان مورد مطالعه با برداشت قهوه بیش از ۷۰۰ دلار آمریکا دریافتی داشتند، درحالیکه زنان کمتر از ۴۵۰ دلار درآمد داشتند.

همزمان تاکید می کند برای پرکردن این خلاء، به کارگیری تعداد بیشتری از زنان در نقش های رهبری، ضروری است. او می گوید هم مردان و هم زنان نیاز دارند که در مورد اهمیت دخالت دادن زنان در فرایندهای تصمیم گیری، مطلع شوند. برای دستیابی به این منظور، دختران باید دسترسی بهتری به آموزش داشته باشند که موجب می شود بتوانند درس بخوانند و درنهایت از شانس های مشابه با مردان برخوردار شوند.

کریس بیشتر در مورد کاری که هایر گراوند و آن د گراوند در کنگو برای افزایش دسترسی زنان به آموزش در قهوه انجام می دهند، با من صحبت می کند و می گوید هر دو شرکت از تمرین ها و کلاس های آموزشی برای مزرعه داران زن، حمایت می کنند. در کنگو ما یک کنفرانس سالانه زنجیره تامین و  مسابقه تخصصی کاپینگ به نام سوور دو کیوو (Saveur du Kivu ) با همکاری هم تاسیس کردیم.

کریس توضیح می دهد که سوور دو کیوو پس از پروژه دوی گراوند در کنگو (On the Grounds Run Across Congo) تاسیس شد. این طرح جمع آوری کمک های مالی ابتکار نُه زن (پنج نماینده شرکت های قهوه) بود که در هفت روز، هفت ماراتن را در سراسر منطقه ویژه رشد قهوه در کنگو دویدند تا برای ابتکارات در موضوع برابر جنسیتی و آگاهی بخشی نسبت به آن، پول جمع کنند. این رویداد سکوی پرتابی برای کار گسترده تر سیستم یادگیری اقدام جنسیتی (Gender Action Learning System (GALS)) بود.

کریس می افزاید که به کارگیری زنان در مناسب مدیریتی در تعاونی ها همچنین می تواند به بهبود کیفیت قهوه کمک کند که در نهایت به قیمت بالاتر می انجامد.

وی می گوید در آن د گراوند، ما یک برنامه برابری جنسیتی را با تعاونی قهوه مونگانو (Muungano Coffee Cooperative ) اجرا کردیم. ما ۱۲۵ زن در گروه توانمندسازی زنان (Women Empowerment Group (WEG)) داریم که در هر گروه ۲۵ زن حضور دارند. او درباره چگونگی اجرای برنامه آن د گراوند در جوامع محلی توضیح بیشتری به من می دهد و می گوید سیستم یادگیری اقدام جنسیتی یک برنامه تمرینی اجرا شده در مناسک مختلف تولید قهوه است. مونگانو هم اکنون در هر ماه ۲ جلسه شامل هم مردان و هم زنان، برگزار می کند.

برنامه سیستم یادگیری اقدام جنسیتی، به اجرای تسهیلات پس انداز و اعتبار گروهی و همچنین بهبود مهارت های سوادآموزی در زنان و دختران جوان محلی و همچنین به افزایش آگاهی در مورد کاهش خشونت کمک کرده است. همکاری های مثبت بیشتری را در مورد مردانگی ترویج می دهد و به تدوین قوانین جدید پیرامون خشونت جنسی کمک می کند.

حمایت از این تغییرات فرهنگی به سمت نگرش های بیشتر در خصوص مسائل جنسیتی، به زنان کمک می کند تا استقلال مالی و اجتماعی بیشتری کسب کنند و به آنها به شکل همکارانی برابر با مردان نگریسته شود.

هرمان می گوید به گفته اعضای تعاونی، این برنامه به زنان بیشتری برای شرکت در فرایندهای اخذ تصمیم، کمک کرده است.

چرا کافئین در دوران بارداری خطرناک است؟

بهره مندی از کل زنجیره تامین

بهره مندی از کل زنجیره تامین

در دنیا این باور وجود دارد که زنان بین ۵ تا ۳۰ درصد کل خانواده های پرورش دهنده قهوه را مدیریت می کنند. این بدان معنی است که وقتی دسترسی به آموزش قهوه و منابع کشاورزی برای این زنان تسهیل شود، کیفیت و بهره وری قهوه افزایش می یابد که به نوبه خود به معنی افزایش قهوه با کیفیت بالا در بازار است.

جنیفر در مورد برخی قهوه های ارائه شده هایر گراوند که از پروژه های برابری جنسیتی حمایت می کنند، توضیح می دهد و می گوید ترکیب برداشت بهاره (که از اپریل تا ژوئن آماده برداشت است) از پروژه آن د گراوند در کنگو (OTGs Project Congo)، برابری جنسیتی آن و برنامه ریزی تحصیلی آن، حمایت می کند. اما فراتر از آن د گراوند، ما همچنین علاقه مندیم در تعاونی های تولیدی که از کشورهای دیگر خرید می کنیم، قهوه میکرولات (microlot، نوع خاصی از قهوه دارای کیفیت بسیار بالا و طعم منحصر به فرد که به میزان بسیار کم در مزارع پرورش یافته و به صورت جداگانه برداشت و فرآوری می شود-مترجم) پرورش یافته توسط کشاورزان زن، ارائه دهیم.

او اضافه می کند به عنوان مثال، تعاونی کومسا (COMSA، شرکت قهوه ارگانیک مارکالا-مترجم) در هندوراس (Honduras) یک برنامه عالی برای کشت قطعات فرآوری شده ویژه و حمایت از اعضا برای یافتن خریداران برای آنها دارد. در حال حاضر، ما سه میکرولات از زنان کومسا میریام پرز (COMSA Miriam Perez)، ایرما گارسیا (Irma Garcia)، و برنده اخیر جایزه بهترین غذای کارلا پورتیلو (Good Food Karla Portillo) داریم.

با توجه به رشد علاقه مصرف کنندگان به قهوه پایدار و با رویکردهای اخلاقی، تهیه قهوه ای که از برابری جنسیتی در سراسر جهان حمایت می کند، هرگز مهم نبوده است.

کریس توضیح می دهد که با حمایت از توسعه نقش زنان در تولید قهوه، ما شاهد بهبود معیشت و مزایای گسترده تر در رفاه فردی خانواده بوده ایم. علاوه بر این، با افزایش دسترسی به آموزش در زمینه تولید قهوه، همچنین می‌توانیم انعطاف ‌پذیری آب و هوا را تقویت کنیم و بهره‌وری مزارع را افزایش دهیم.

جنیفر در پایان خاطرنشان می سازد که درک تجربیات و نیازهای منحصر به فرد زنان و دختران در تولید قهوه، هنگام اجرای پروژه های برابری جنسیتی، چقدر مهم است. این برنامه ها باید همیشه طیف وسیعی از افراد و نیازهای متنوع آنها را در تمام جنسیت ها در نظر داشته باشند تا راه حل هایی را ارائه دهند که می تواند بر هر فرد منتطبق باشد. علیرغم چالش های متعددی که زنان در سراسر زنجیره تامین قهوه جهانی با آن مواجه هستند، ما شاهد پیشرفت به سمت برابری جنسیتی هستیم.

مترجم: نازنین خانیان

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.