سه گیشا در نوزدهمین دوره جام برتر فنجان گواتمالا به ۹۰+ رسیدند

سه قهوه با فرآوری شسته گیشا (Gesha)  با کسب امتیاز ۹۰+ سه رتبه برتر را در نوزدهمین رقابت جام فنجان برتر گواتمالا (CoE) کسب کردند.

در مجموع، ۳۰ قهوه با حداقل ۸۷.۲۳+ امتیاز به دنبال ارزیابی‌های ملی و بین‌المللی به عنوان برندگان CoE شناخته شدند و در روز سه‌شنبه، ۱۹ ژوئیه، به یک مزایده آنلاین خواهند رفت. مزایده برنامه “برندگان ملی” که از ۱۳ تا ۲۲ ژوئیه برگزار می شود.

این مسابقه توسط انجمن ملی قهوه گواتمالا Anacafé هماهنگ شد، که منجر به فراخوانی برای ارسال ۱۵۸ نمونه قهوه به این مسابقات شد.

نه منطقه تولید قهوه گواتمالا در لیست ۳۰ برنده قرار گرفتند، جایی که گونه معروف Gesha با ۲۰ برنده  معرفی شدند.

خوزه روبرتو مونتروسو پیندا (Jose Roberto Monterroso Pineda) از Finca El Morito در جالاپا (یک شهر در گواتمالا) بهترین قهوه را تولید کرد، یک گیشا با فرآوری شسته شده که به امتیاز ۹۱.۷۵ رسید.

قهوه های رتبه دوم و سوم نیز گونه های گیشا از Huehuetenango بودند که به ترتیب توسط خانواده Aguirre در Finca El Injerto و توسط Fredy Milton Morales Merida از Rosa Farm تولید شدند.

خوان لوئیس باریوس (Juan Luis Barrios )، رئیس Anacafé در بیانیه ای مشترک از Anacafé گفت: “در گواتمالا، ما قهوه های تخصصی با ویژگی های منحصر به فرد تولید می کنیم، و فنجان عالی دریچه ای برای تبلیغ کیفیت قهوه های گواتمالا و تشویق تولیدکنندگان از طریق پیوند آنها با خریداران بین المللی است.”

مزایده های بعدی CoE شامل مکزیک (۱۴ ژوئیه) و السالوادور (۲۱ ژوئیه) است.

۱۵ قهوه با امتیاز ۸۶+ به دومین مزایده تایوان راه یافتند

نتایج جام بهترین فنجان قهوه سبز ۲۰۲۲ السالوادور اعلام شد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.