نتایج جام بهترین فنجان قهوه سبز ۲۰۲۲ السالوادور اعلام شد.

چهار قهوه از منطقه Alotepec-Metapan السالوادور در مسابقات بهترین قهوه سبز ۲۰۲۲ ، امتیاز ۹۰ به بالا را کسب کردند.

این قهوه‌ها، به‌علاوه ۲۴ میکرولات دیگر که حداقل امتیاز ۸۷ کسب کردند، در روز پنج‌شنبه، ۲۱ ژوئیه به حراجی آنلاین می‌روند

بر اساس اعلام هیئت داوران بین‌المللی، قهرمان این دوره مسابقات قهوه‌ی با فرآوری طبیعی گیشا از مزرعه El Contaste، ۹۱.۸۲ بود که توسط تولیدکننده آن جیانکارلو روسکونی (Giancarlo Rusconi) پرورش داده شده بود ، این تولید کننده در سال گذشته جایگاه دوم این دوره مسابقات را به خود اختصاص داده بود.

در بیانیه ای که توسط سازمان دهندگان این رویداد، اتحادیه و شورای قهوه السالوادور به اشتراک گذاشته شد، جیانکارلو روسکونی (Giancarlo Rusconi) این برد را تا به Ever Diaz تولید کننده مشهور قهوه سالوادوری و خانواده اش تقدیم کرد. Diaz که سال گذشته جام فنجان برتر السالوادور را برنده شد و قهرمان محبوب صنعت قهوه تخصصی سالوادور بود، اوایل سال جاری به دنبال یک بیماری درگذشت.

روسکونی همچنین این جایزه را به تمام کشاورزان قهوه سالوادور و همچنین به خانواده و شرکای خود در مزرعه تقدیم کرد.

گونه قهوه Stenophylla چیست؟

جام بهترین فنجان قهوه سبز

روسکونی گفت: “من از نتیجه بسیار خوشحالم و همچنین به تیمم که کمک کرد همه چیز به خوبی اتفاق بیفتد، افتخار می کنم.” در سال ۲۰۱۴، زمانی که ما این پروژه را با کاشت ۱۰۰۰ درخت گونه قهوه پاکامارا آغاز کردیم، می دانستیم که به دلیل خاک مساعد زمین، شرایط آب و هوایی و ارتفاع، پتانسیل رشد یک محصول نمونه را داریم. جایزه جایگاه اول امسال و جایزه جایگاه دوم سال گذشته تایید می کند که ما در تمام این مدت، بهترین قهوه ها را به جهان تخصصی قهوه ارائه می‌کردیم.

قهوه رتبه دوم، یک نوع پاکامارا با فرآیند طبیعی و عسلی از مزرعه finca Santa Rosa با امتیاز ۹۰.۳۶ تهیه شد.

قهوه برنده مقام سوم، ترکیبی از Pacamara و Pacas با فرآیند شسته شده از مزرعه Cueva De La Olla با امتیاز ۹۰.۲۳، توسط Jose Efrain Landaverde Flores تهیه شده است.

به طور کلی، ۲۷ قهوه برنده CoE نشان دهنده هشت نوع مختلف قهوه و پنج روش مختلف فرآوری پس از برداشت بودند.

به استثنای یک قهوه با فرآیند طبیعی از مزرعه Benasque در منطقه Tecapa Chinameca، همه قهوه های برنده از مناطق در حال رشد Alotepec-Metapan یا Apaneca-Ilamatepec تهیه شده اند.

هیئت داوران بین المللی این دوره مسابقات به نمایندگی از ۱۰ کشور برای تعیین قهوه های برنده تشکیل شده بودند.

حراج های آینده CoE

ACE Head Judge و متخصص قهوه مستقر در ایالات متحده اسکات کاناری دیروز در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند که «زمانی را صرف بررسی برخی از میوه‌های تازه فصلی منحصربفرد موجود در بازار محلی کردیم تا به ما در جمع‌آوری توصیف‌کننده‌های دقیق برای توصیف تمام ترکیبات میوه‌ها و نت های گلی خوشمزه موجود در فنجان‌ها کمک کنیم.» چنین ترکیب‌های منحصربه‌فردی از میوه‌های تازه و رایحه‌ های گلی با فنجان‌ هایی با نت‌های عمیق‌تر از میوه‌های خشک و ادویه‌ها متعادل می‌شدند، که پوششی دوست‌داشتنی به دهان و راحیه های شیرین طولانی ارائه می‌دادند. در حالی که انواع مختلف و سبک‌های فرآیند موجود وجود دارد، متخصصان قهوه می‌توانند مطمئن باشند که مقدار زیادی از گونه قهوه پاکامارا متمایز که السالوادور به آن شهرت دارد، ارائه می‌شود و جامعه قهوه به آن نیز افتخار می‌کند.

بررسی گونه قهوه کاتوی ( Catuai )

حراج های آینده CoE شامل مکزیک (۱۴ ژوئیه) و گواتمالا (۱۹ ژوئیه) و السالوادور (۲۱ ژوئیه) است. اطلاعات مربوط به مزایده های CoE یا ACE Private Collection را اینجا ببینید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.