رابطه تجارت الکترونیک و قهوه در چین

در صنعت قهوه، این درک رو به رشد وجود دارد که بازار قهوه‌ی چینی به سرعت در حال رشد است و فرصتی باورنکردنی برای کسانی است که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

طبق گزارش Statista، مصرف قهوه از ۳.۱ میلیون بسته در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به ۳.۹ میلیون در ۲۰۲۰-۲۰۲۱ افزایش یافته یعنی در فاصله‌ی تنها چهار سال، ۲۶% رشد داشته است.

این افزایش بدان معناست که شانگهای کافی شاپ‌های بیشتری نسبت به تمام شهرهای دیگر دارد. به طور میانگین، در هر ۱۵ ساعت یک استارباکس جدید (یکی از دو کافی شاپ زنجیره‌ای در کنار لوکین کافه) در سراسر چین افتتاح می‌شود. برای کسانی که می‌توانند وارد این بازار شوند، قطعا تقاضا وجود دارد.

با این وجود، ورود به این بازار آسان به نظر نمی‌رسد. درست مانند همه چیز، از پرداخت‌های دیجیتال گرفته تا تحویل غذا و خدمات تاکسی، مصرف قهوه در چین، توسط اکوسیستم دیجیتالی منحصر به فرد این کشور حمایت می‌شود.

من با دو متخصص محلی صحبت کردم تا در مورد این سیستم، بازار قهوه کشور و گردانندگان اصلی در بخش قهوه‌ی چین، اطلاعات بیشتری کسب کنم.

اکوسیستم دیجیتال چین

اکوسیستم دیجیتال چین

چین بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیک در جهان را دارد و حدود نیمی از تمام تراکنش‌ های دیجیتالی را که در سطح جهان، به خود اختصاص داده‌، به طوریکه بخش تجارت الکترونیک در چین بزرگ‌تر از بازارهای آلمان، انگلستان، فرانسه و ژاپن است.

کاربران ماهانه‌ی اینترنت در چین در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۹۳۹.۸ میلیون نفر بودند و اعتقاد بر این است که این رقم با نرخ ۱۰% در سال در حال افزایش است. میزان استفاده از تلفن همراه نیز بسیار بالا است: طبق نظر مک کینزی، ارزش کل تراکنش‌های موبایلی در این کشور، سه برابر ارزش کل معاملات در آمریکا است.

تمام این فعالیت‌های اقتصادی در یک اقتصاد کاملا دیجیتال اتفاق می‌افتد. بیشتر این سهام متعلق به دو شرکت رقیب است:  تنسنت و علی‌بابا. این دو مشترکا، وسیع‌ترین نرم‌افزارها و پلتفرم‌های تلفن همراه در چین را توسعه داده‌اند.

علی‌بابا صاحب Tmall و Taobao است، که هردو بازارهای آنلاین هستند. در تائوبائو، ارتباط از نوع مصرف‌کننده با مصرف‌کننده است (مانند eBay) و در تی مال، ارتباط صاحبان کسب و کار با مصرف‌کننده شکل می‌گیرد (مانند آمازون). همچنین علی بابا، Alipay یک سرویس پرداخت دیجیتال و Elem را نیز که یک سرویس تحویل غذا است، اداره می‌کند.

در همین حال، تنسنت صاحب JD.com و پیندوئو (هر دو بازار آنلاین)، ویچت کیند (پرداخت‌های دیجیتال) و میتوان (تحویل مواد غذایی) است. بسیاری از این خدمات رقبا، در یک بخش هستند. به این ترتیب، پلتفرم‌های Alibaba با پلتفرم‌های tencent سازگار نیستند و برعکس.

بخش تجارت الکترونیک چین کاملا به این دو شرکت خصوصی وابسته است. در طول سال‌ها، تنسنت و علی‌بابا اکوسیستم‌های مستقل خود را با جذب یا تصاحب شرکت‌های کوچک‌تر دیگر و یکپارچه‌سازی آن‌ها، ایجاد کرده‌اند.

به عنوان مثال، NetEase Caola در سال ۲۰۱۸ در رتبه‌ی برتر تجارت الکترونیک بین‌المللی جهان بود و در سال ۲۰۱۹ به مبلغ ۲ میلیارد دلار از سوی علی‌بابا خریداری و در عملیات‌های مرکز خرید شرکت، ادغام شد.

بررسی زنجیره تامین قهوه چین

اکوسیستم علی‌بابا

اکوسیستم علی‌بابا

گروه علی‌بابا حاصل فکر یک تاجر چینی بزرگ به نام جک ما (Jack Ma) است، شرکت‌های تی مال و تی مال گلوبان (Tmall Global )آن بزرگ‌ترین پلتفرم تجارت الکترونیک در چین هستند که در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون خریدار دارند و همچنین صاحب تائوبائو، بزرگ‌ترین بازار مشتری به مشتری (C۲C) در کشور است که خانه‌ی تقریبا ۱۰ میلیون تاجر است، که انواع بی‌شمار محصولات را به بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر روزانه می‌فروشند.

اکوسیستم تنسنت

پلتفرم اولیه‌ی تجارت الکترونیک تنسنت JD.com است، که بسیار شبیه به آمازون و بر انبارداری قوی و سیستم‌های تدارکات، تکیه دارد. در عین حال، پیندودو بر روی سیستمی از “خریدهای گروهی” عمل می‌کند که در آن تیم خریداران علاقه‌مند به خرید محصولات مشابه هستند، در نتیجه قیمت‌های پایین‌تر به ازای هر خریدار را تضمین می‌کنند.

با این حال، تکیه گاه اصلی تنسنت، وی چت است. WeChat محبوب ترین اپلیکیشن جهان است که ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال را به خود جذب می‌کند. در ابتدا به عنوان یک سرویس پیام رسانی آنلاین طراحی شده بود و از آن زمان به بعد مجموعه‌ای از خدمات مختلف را اضافه کرده است و در حال حاضر به عنوان شبکه‌ی رسانه‌ اجتماعی بزرگ خود عمل می‌کند و همه چیز را از پیام رسانی و بازی‌های آنلاین گرفته تا خرید و پرداخت‌های دیجیتالی گرد هم می‌آورد. استفی نوئل رهبر پروژه در Daxue Consulting در شانگهای است. او WeChat را به عنوان ” چاقوی همه‌ کاره‌ی ارتش سوئیس که ظاهراً همه کارها را انجام می‌دهد” توصیف می‌کند.

او گفت: “در کنار پیام رسانی، وی چت اکنون سرویس‌های دیگری نیز مثل پرداخت و جابه‌جایی با تلفن همراه، بازی آنلاین، موزیک، اخبار و خرید، ارائه می‌دهد.”

استفی می‌گوید، اما توان استفاده از چیزی به نام “برنامه های کوچک” است که وی چت را به محبوب‌ترین برنامه در جهان تبدیل می‌کند.

او توضیح می‌دهد: “مینی برنامه یک برنامه‌ی فرعی درونWeChat  است که ویژگی‌های پیشرفته را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.” شامل تجارت الکترونیک، مدیریت وظایف، کوپن‌ها، پرداخت، سفارش غذا و غیره است.

“سیستم برنامه‌ی کوچک به کاربران اجازه می‌دهد بدون خروج از وی چت به هر یک از این اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشند.”

این برنامه‌های کوچک به شرکت‌های شخص ثالث (از جمله فروشندگان قهوه و کافی شاپ ها) اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را در وی چت توسعه دهند.

با دسترسی کاربران به خرید مستقیم از رسانه‌های اجتماعی، خرده‌فروشان می‌توانند روند فروش را ساده کنند. این موضوع وی چت را به یک بستر اصلی فروش تبدیل می‌کند: در سال ۲۰۲۰، این معاملات در برنامه‌های کوچک از ارزش کل ۲۴۶ میلیارد دلار فراتر رفت.

استفی می گوید: “برندها می توانند با استفاده از برنامه‌های کوچک، تراکنش اختصاصی بیشتری داشته باشند. آنها حتی می‌توانند از طریق چت‌های خصوصی با مصرف‌کنندگان روابط نزدیک ایجاد و مشتری را حفظ کند. ”

نگاهی به قهوه سفید در سراسر جهان

قهوه به چه شکل برای همه‌ی این‌ بسترها مناسب است؟

قهوه به چه شکل برای همه‌ی این‌ بسترها مناسب است؟

زنجیره‌ی تامین جهانی قهوه، در حال حاضر از دسترسی به این سیستم عامل‌های تجارت الکترونیکی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، فروشندگان قهوه‌ی سبز از آنها برای شناسایی برشته‌کاران استفاده می‌کنند، سپس برشته‌کاران از آن برای فروش به کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌کنند، آنها نیز با استفاده از سرویس‌هایی مانند WeChat و Taobao  به مشتریان، خدمات ارائه می‌دهند.

در چین، مارک‌های معروف داخلی قهوه مانند Lisun ،  Hogood  و Luckin Coffee  را می‌توان در تعداد زیادی از فروشگاه‌ها در وی چت، JD.com  و تی مال خریداری کرد.

با این وجود، این مارک‌ها با برخی از مارک های قهوه‌ی غربی (از جمله Costa و Starbucks ) رقابت می‌کنند.

بر اساس گزارش آژانس تجارت الکترونیک GMA ، استارباکس تنها در شانگهای ۶۰۰ فروشگاه دارد، علیرغم این واقعیت که فقط از سال ۱۹۹۹ در چین وجود داشته است.

امروزه، در سراسر کشور، هزاران کافی‌شاپ در حال تأسیس هستند. همه‌ی آنها، اعم از داخلی یا خارجی، از بسترهای تجارت الکترونیکی چین استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده‌ی یک چیز است: افزایش شدید مصرف قهوه‌ی محلی.

بسیاری مشاغل خارجی به اندازه‌ی برندهای داخلی علاقه‌مند به ورود به بازار قهوه چینی هستند. به عنوان نمونه، سازنده‌ی دستگاه اسپرسو La Marzocco سال گذشته فروشگاه اصلی خود را در تی مال افتتاح کرد، در حالی که Hario اکنون مینی برنامه‌ی وی چت خود را دارد.

برای مارک‌های خارجی که می‌توانند به این اکوسیستم‌های دیجیتالی وارد شوند، می‌توانند بسیار جذاب باشند. به عنوان مثال، برنامه‌های کوچک در WeChat ، خرید، حمل و نقل و پرداخت را ادغام و متمرکز و راحتی بی نظیری را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند.

فرهنگ قهوه تخصصی استرالیا چگونه در حال تکامل است؟

چگونه می توان کسب و کارهای مرتبط با قهوه را وارد بازار کرد؟

چگونه می توان کسب و کارهای مرتبط با قهوه را وارد بازار کرد؟

بازار قهوه‌ی چینی، مطمئنا برای برندهای خارجی قهوه سرشار از فرصت است، اما درک پیچیدگی‌های آن برای مشاغلی که در پی استفاده از آن هستند، کاملا ضروری است.

قبل از انجام هر کار دیگری، مشاغل باید با درک نحوه‌ی عملکرد اکوسیستم تجارت الکترونیک چین شروع کنند. تجارت بین‌المللی همیشه با موانع و چالش‌هایی همراه است، اما درک اینکه چه چیز تجارت الکترونیک چینی را متفاوت می کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

برخی فرصت‌های تجارت الکترونیکی (یا haitao)  برای مارک‌های خارجی وجود دارند که جایگزین انعطاف‌پذیرتری برای ایجاد یک شرکت در چین، ارائه می‌دهند. پلتفرم‌های محبوب عبارتند از Tmall Global و JD Worldwide. اینها می‌توانند فرصت خوبی برای شرکت‌هایی باشند که به دنبال فروش عمده‌ی قهوه‌ی خود هستند.

برای کسانی که بیشتر با این سیستم تجارت الکترونیک آشنا هستند، حتی برخی برنامه‌های کوچک وی چت که مناسب تجارت قهوه است، وجود دارد. یک مثال، پلتفرم تبادل قهوه است که بیش از ۱۵۰۰ برشته‌کار محلی را به فروشندگان قهوه‌ی سبز، متصل می‌کند.

علاوه بر این، برخی از برندهای قهوه در سال‌های اخیر از پلتفرم تجارت جهانی الکترونیکی (eWTP) نیز استفاده کرده‌اند. این یک ابتکار است که با استفاده از تی مال، از بنگاه‌های تجاری کوچک و متوسط (SME) سراسر جهان برای تجارت در چین، پشتیبانی می‌کند.

یکی از این نمونه‌ها، قهوه‌ی گوریلا  است، یک شرکت تولیدکننده‌ی قهوه در کیگالی، رواندا، که در حال حاضر قهوه‌ی برشته را از طریق این پلتفرم به کافه‌ها و مصرف‌کنندگان می‌فروشد.

نگاهی تخصصی به شیر های گیاهی و جایگاه آنها در صنعت قهوه

آیا این اکوسیستم برای مشاغل مرتبط با قهوه خوب است؟

جی هنگتائو مدیر اصلی و متخصص برشته‌کاری در  (Black Sheep Espresso) در شانگهای است. او از تائوبائو برای فروش قهوه‌ی Terraform  خود استفاده می‌کند و می‌گوید که این، کانال اصلی فروش آنلاین قهوه برشته است.

او می‌گوید: “خرید آنلاین در Taobao برای اکثر مردم چین یک عادت است. این می‌تواند به برخی از مارک‌های جدید کمک کند تا حجم کاربران را به سرعت افزایش داده و در مراحل اولیه‌ی توسعه، محبوب شوند.”

از آنجا که این سیستم تجارت الکترونیک برای شرکت‌های کوچک و متوسط داخلی نیز، قابل دسترسی است، به پیدایش تعدادی از مارک‌های کوچک قهوه چینی کمک کرده است. این قابلیت دسترسی، ادغام در برنامه‌های روزمره مانند وی چت و افزایش سریع مصرف قهوه، این بخش را برای بسیاری از صاحبان مشاغل، به یک فرصت جذاب تبدیل می‌کند.

با این حال ، هنگتائو هشدار می‌دهد که محبوبیت مارک‌هایی مانند استارباکس و لوکین، در کنار راحتی شبکه‌های تجارت الکترونیکی چین “جنگ قیمت” بین مارک‌های داخلی ایجاد کرده است. به گفته‌ی وی، این یک مانع جدی برای هر نوع مصرف گسترده‌ی قهوه‌ی با کیفیت بالاتر است.

واضح است که با وجود همه‌ی فرصتی که بازار قهوه چین ارائه می‌دهد ، ورود به بازار کار ساده‌ای نیست. یادگیری و درک شبکه‌ی تجارت الکترونیکی منحصر به فرد که بخش بزرگی از تجارت کشور را تشکیل می‌دهد، فقط مهم نیست، بلکه ضروری است.

در آینده، مارک‌های قهوه در خارج از کشور می‌توانند کارهای زیادی را برای ورود به بازار انجام دهند، شامل کار از طریق تجارت الکترونیکی بین‌المللی یا سیستم haitao ، و‌ همچنین تسهیل‌کنندگان مانند eWTP است.

با این حال، بهترین گام برای شروع، درک نحوه‌ی عملکرد اکوسیستم های علی‌بابا و تنسنت است. بدون آن، تجارت قهوه با تکیه بر تجارت الکترونیکی در چین، به سادگی موفق نخواهد بود.

مترجم: نازنین خانیان، کارشناس ارشد بیومکانیک، علاقه‌مند به حوزه‌ی قهوه و قنادی و مؤسس کارگاه قنادی پینار.

 

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *