آسیاب قهوه Orbit از Acaia به زودی وارد بازار می شود

سازنده اسکیل (ترازو) و دوز قهوه Acaia در حال آماده‌سازی و راه‌اندازی محصول جدید دستگاه آسیاب خود به نام  Orbit است، یک آسیاب قهوه برقی تک دوزی که تابستان امسال در ایالات متحده عرضه می‌شود.

این دستگاه که توسط شرکت Acaia به عنوان یک «آسیاب حرفه‌ای» توصیف می‌شود، می‌تواند به‌طور فوق دقیق در بخش تخصصی قهوه خانگی و یا تجاری قرار بگیرد.

در حالی که از یک ترازو داخلی مانند دستگاه تک دوز آکایا Orion استفاده نمی کند، Orbit به گونه ای طراحی خواهد شد که با یک ترازو Acaia Lunar برای عملکرد وزن به وزن تعامل داشته باشد.

آسیاب قهوه Orbit با تیغه های مسطح ۶۴ میلی متری ساخته خواهد شد تا برای کاربرانی که ترجیح می دهند قهوه خود را قبل یا بعد از آسیاب وزن کنند مناسب و خیلی دقیق باشد . جهت آسیاب زاویه دار وعمودی است و مسیر آسیاب را مستقیم وبا  ویژگی برگرداندن تیغه  (چرخش معکوس) طراحی شده اند تا برای به حداقل رساندن ضریب خطا هنگام آسیاب قهوه مورد استفاده قرار بگیرد.

Orbit-Adjustment-Dial

قیف تک دوز استاندارد آسیاب، بسته به نوع دانه ها، حدود ۴۰ تا ۵۰ گرم قهوه را در خود جای می دهد. این شرکت گفت که تا زمان راه اندازی رسمی آسیاب در تابستان امسال، یک قیف نگهدارنده قهوه با ظرفیت ۲۵۰ گرم نیز در دسترس مشتریان قرار میگیرد.

کاربران می توانند قیف را پر کنند و سپس یک ترازو Acaia Lunar را بر روی پلت فرم زیر لوله دستگاه  برای عملکرد وزن به آسیاب قرار دهند. دستگاه آسیاب با نوارهای مغناطیسی ارسال می شود که می توان آنها را در پایین ترازوی Lunar اعمال کرد.

استیو راینهارت، مدیر تجارت الکترونیک Acaia در این رابطه  گفت: «سنسور تشخیص می‌دهد که آهن‌رباها در جای خود قفل می‌شوند و به‌طور خودکار به Lunar متصل می‌شوند و به حالت آسیاب به وزن می‌روند». هنگامی که Lunar برداشته می‌شود و از مدار جدا می‌شود، به‌طور خودکار به آخرین حالت وزنی استفاده‌ شده خود  برمی‌گردد، بنابراین می‌توانید به سرعت از آسیاب کردن یک دوز برای عصاه گیری یک شات با همان تنضیمات قبلی  را اعمال کنید.»

همراه با آسیاب یک فنجان دوز دار وهمچنین یک پد چسب با آهنربای داخلی وجود دارد. برچسب آهن‌ربایی به‌گونه‌ای طراحی شده است که با فنجان همراه آن مطابقت داشته باشد، اما به طور جداگانه ارائه نیز می‌شود تا کاربران بتوانند آن را به هر ظرفی که انتخاب می‌کنند بچسبانند.

Orbit همچنین دارای قابلیت تنظیم RPM خواهد بود که به کاربران امکان می‌دهد سرعت‌های مختلف تیغه آسیاب را در یک چرخه آسیاب برنامه‌ریزی کنند، مانند افزایش سرعت ، پایین و بالا بردن صفحه ها  یا استفاده همزمان دو تیغه حین آسیاب کردن یک دوز قهوه.

نگاهی به تکامل آسیاب های دستی قهوه

راینهارت گفت: «از آنجایی که ما کنترل مستقیم RPM بر روی موتور دستگاه خود داریم، فکر می‌کنیم که قدرت RPM را به روش‌های مختلف افزایش دهیم تا موتور دستگاه بتوانند اوج دقت خود را هنگام آسیاب کردن قهوه ها را داشته باشد.» «RPM می‌تواند تأثیرات متمایزی بر طعم در دم‌آوری قهوه داشته باشد، و ما علاقه‌مند بودیم تا آنچه را که ممکن است با تغییر سرعت آسیاب کردن از طریق آسیاب کردن یک دوز ممکن باشد، بررسی کنیم.»

آسیاب قهوه Orbit

بیشتر بدنه آسیاب قهوه Orbit از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که بخش‌های داخلی از جنسی خاصی از فولاد و برخی از پلاستیک قالب‌گیری شده است.

آسیاب قهوه Orbit با قیمت ۱۳۵۰ دلار، تابستان ۲۰۲۲ فقط از طریق وب سایت Acaia مستقر در ایالات متحده فروخته می شود.

دستگاه های آسیاب قهوه: مصرف کنندگان خانگی باید به دنبال چه چیزی باشند؟

راینهارت گفت: «از آنجایی که این اولین آسیاب ما است، می‌خواهیم از توانایی خود در پشتیبانی از محصول و عبور از هرگونه خطار در این مسیر  با بهترین خدمات ممکن مطمئن باشیم.» با حرکت به سمت سال ۲۰۲۳، انتظار داریم از طریق فروشگاه‌های اینترنتی اتحادیه اروپا و ژاپن و همچنین از طریق نمایندگی‌های مجاز خود، دسترسی گسترده‌تری برای آسیاب قهوه Orbit داشته باشیم.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.