چای یا قهوه می تواند در برابر ابرباکتری MRSA محافظت کند

براساس آخرین مطالعات انجام‌ شده در انجمن پزشکی خانواده، افرادی که به طور منظم چای یا قهوه می‌نوشند، ممکن است احتمال کمتری برای انتقال عفونت استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (‏MRSA)‏ به داخل بینی خود داشته باشند.

MRSA یک باکتری عامل عفونت استافیلوکوکوس است که نسبت به آنتی‌ بیوتیک‌ های رایج مقاوم است و به طور بالقوه کشنده است و باعث ذات‌ الریه و عفونت‌ های خونی می‌شود.

MRSA در سال ۲۰۰۵ حدود ۹۵۰۰۰ عفونت شدید در سراسر کشور ایجاد کرد و ۱۹۰۰۰ آمریکایی جان خود را در این راه از دست دادند. علاوه بر این، میزان آلودگی از دهه ۱۹۹۰ در حال افزایش است. ​

محقق ارشد دکتر Eric M. Matheson از دانشگاه کارولینای جنوبی ، چارلستون توضیح داد که تیم او دریافتند عصاره چای موضعی یا استنشاقی دارای خواص ضد MRSA است. این تیم ۵۵۰۰ نفر را آزمایش کردند. ۱.۴ درصد از نمونه های به صورت تصادفی از افراد دارای MRSA در بینی خود بودند. این تعداد در بین افرادی که گفته اند قهوه و چای داغ می نوشند ۵۰ درصد کاهش یافته بود.

​Matheson افزود: ” … من نمی‌توانم به شما بگویم که این یافته به طور حتم عملی است ” زیرا عوامل متعددی از جمله سن و درآمد در نظر گرفته نشده اند. با این حال، هنگامی که محققان تلاش کردند این عوامل را توضیح دهند، هنوز به نظر می‌رسد که یک رابطه ضعیف بین نوشیدن چای داغ و قهوه و نرخ پایین‌تر MRSA وجود دارد. ماتسون نوشت: ” یافته‌ های ما احتمال یک روش جدید امیدوار کننده برای کاهش حمل بینی MRSA که ایمن، ارزان و به راحتی در دسترس است را افزایش می‌دهد.”

هنوز مشخص نیست که آیا ناقلان MRSA بیشتر از افراد ناقل به عفونت فعال پیشرفت می کنند یا خیر. بخش کوچکی از مردم MRSA را در بینی یا پوست حمل می کنند اما بیمار نمی شوند.

آیا قهوه برای سلامت روده مفید است؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *