چطور شروع به نوشیدن قهوه کنیم؟

همیشه جالب است که سفارش قهوه ی یک نفر را ببینیم. دوست دارید دوستتان را قضاوت کنید و میخواهید آن ها توضیح بدهند چرا سه شات اضافه قهوه را میخورند یا چطور میتوانند در یک روز تابستانی یک نوشیدنی گرم بخورند.

وقتی یک نفر یه قهوه ی ساده سفارش میدهد شما چه میگویید؟ احتمالا هیچی درسته؟ احتمالا در ذهنتان حسابی ترسیده اید. آدم هایی که قهوه ی ساده سفارش میدهند حتما دیوانه اند، یا شاید هم میدانند چه قهوه ی با کیفیتی را خریداری و به درستی آن را دم آوری کنند. درهرصورت در این مراسم انتخاب قهوه با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه از نوشیدن یک قهوه ی ساده و سرراست لذت ببرید.

قبل از هرچیزی اول از همه; میزان افزودنی ها را کم کنید

چیزی به قهوه تان اضافه میکنید؟ خامه؟ شکر؟ چه مقدار؟ همان میزان پیشنهادی و استاندارد یا خیلی بیشتر؟ تا به حال قبل و بعد از استفاده از قوطی شکر آن را اندازه گرفتید تا ببینید افراد چه مقدار شکر به نوشیدنی شان اضافه میکنند؟ قرار است یک نوشیدنی داشته باشیم نه یک خوراکی جویدنی!

اگر از این دسته افراد هستید پس هنوز باید روی آن کار کنید. هیچ راهی برای تغییر یک شبه ی آن وجود ندارد که شما بتوانید از نوشیدن قهوه تان به آن صورت ییک باره قهوه ی خود را ساده بنوشید! اما یک سری نکات میتوانند به شما کمک کنند.

میزان آن (شکر یا هر افزودنی دیگر) را کم کم و به مرور زمان پایین بیاورید

میزان آن (شکر یا هر افزودنی دیگر) را کم کم و به مرور زمان پایین بیاورید

باید با صبر وشکیبایی با این موضوع رفتار کنید، مثل قطع کردن مصرف هر چیز دیگری در برنامه غذاییتان، باید به تدریج و در مقیاس کوچک از مصرف آن کم کنید. چه اتفاقی میافتد اگر مثل رژیم های فشرده چند روزه ناگهان مصرف را قطع کنید؟ کنترل را ازدست میدهید و طی یک هفته بعد دوباره به عادت های قبلی خود بازمیگردید.

اگر یک قاشق غذاخوری خامه ی شیر و یک قاشق چایی خوری شکر استفاده میکنید، اینطور شروع کنید که هربار مقدار کمی از آنها کم کنید. اگر یک قاشق کامل پُر میریزید دفعه ی بعد یک قاشق سرخالی بریزید. این روند را یک هفته ادامه دهید سپس باز مقدار را کمی کمتر کنید، هفته ی بعد فقط نصف قاشق بریزی و به همین منوال هفته ی بعد یک چهارم قاشق بریزید.

حتی میتوانید این کم کردن میزان رو فقط باخامه ی شیر انجام دهید درحالیکه همان میزان شکر را استفاده میکنید و پس از آن سراغ کم کردن شکر بروید یا میتوانید میزان هر دو را هم زمان کم و کمتر کنید. هر روشی که کمتر اذیت تان میکند را انتخاب کنید.

نکاتی در رابطه با نحوه نگهداری قهوه در خانه

حال کار اصلی شروع میشود

اگر فکر کردید با قطع کردن شیرین کننده ها کار تمام است اشتباه میکنید. این فقط قدم اول بود. به محض اینکه تمام افزودنی ها را قطع کردید تِست واقعی شروع میشود. قهوه ی معمولی شما بدون هیچ افزودنی ای چه طعمی دارد؟ آیا حال بهم زن است؟ آیا دراین مرحله با خود فکر میکنید چه نوشیدنی بدی چه اشتباهی کردم؟این نشانه ی خوبی است. این یعنی قهوه ی واقعی شما این طعم را داراست. مثل هرچیز دیگری این ضرب المثل جایزاست که هرچی پول بدی همون قدر آش میخوری! بعضی از برندها خوب اند و بعضی قطعا نه.

خرید قهوه

قهوه ی خوب را خریداری کنید.

خریدن قهوه ی باکیفیت و گاهی باقیمت بالا شاید در لیست اولویت های شما نباشد اما همان قدر که هزینه ی کیفیت عطر و طعم میکنید باید همان را هم انتظار داشته باشید و نه بیشتر، حتی اگر درحال حاضر با هزینه کردن زیاد احساس راحتی ندارید حداقل یه لِول کیفیت بالاتر از چیزی که درحال حاضر خریداری میکنید را تهیه کنید.

نمونه هایی در اندازه ی تست (سمپل) بخرید.

به کافی شاپ محلی خود بروید و با باریستا صحبت کنید و توضیح دهید که درحال حاضر دارید سعی میکنید قهوه ی معمولی بخورید و برای امتحان کردن قهوه های مختلف آماده نیستید یک پاکت کامل از قهوه هارا خریداری کنید. به احتمال زیاد آنها به شما بگ های کوچک نمومه قهوه میدهند که در این مدت برای شما عالی خواهد بود.
اگر در شهر شما فستیوال های قهوه برگزار میشود حتما در آن ها شرکت کنید آنجا میتوانید کلی پاکت تستر هایی در حجم کم بگیرید ولی اگر چنین فستیوال در اطرافتان نیست میتونید به کافی شاپ یا فروشگاه ها قهوه ی محله ی خود مراجعه کنید.

از تازه بودن دانه ها ی خود مطمئن شوید.

این نکته ی خیلی مهم و مؤثری است پس حتما به آن توجه کنید. مهم نیست قهوه ی خریداری شده ی شما از چه برند باکلاسی باشد اگر قهوه کهنه باشد طعم آن واقعا بدمزه خواهد بود پس از خریداری قهوه ای تازه مطمئن شوید (به تاریخ برشت روی پاکت توجه کنید)

دستگاه آسیاب مناسب اسپرسو برای استفاده در خانه

قهوه

یک آسیاب مخصوص قهوه بخرید.

دستگاه آسیاب قهوه (دستی یا برقی) آنقدر ها هم گران نیست. (میتونید در یک بازه ی قیمتی پایین یک آسیاب کوچک خریداری کنید). برای اینکه قهوه تان بهترین طعم خود را داشته باشد باید در تازه ترین حالت خود دم آوری شود که مرحله ی اول خریداری دانه ی تازه برشت شده بود و مرحله ی بعد آسیاب کردن دانه ها به میزان مصرف هربار قبل از دم آوری میباشد.
به محض اینکه دانه ها آسیاب شدند شما تقریبا تا دوهفته وقت دارید تا همه ی آن را مصرف کنید. اگر شما هر روز قهوه میخورید تشخیص مقدار مصرفی خود کار سختی نخواهد بود (فرض بر اینکه بخواهید یه بسته مثلا ۲۵۰ گرمی را یکجا آسیاب کرده و هرروز کمی مصرف کنید) اگر نه در مقیاس کم تری آسیاب کنید تا زودتر مصرف شود.

پاکت قهوه ی خود را بصورت دانه خریداری کنید نه آسیاب شده

اگر قهوه تان را در خانه درست میکنید فرض براینکه خودتان آسیاب قهوه دارید پس بهتر است قهوه تان را بصورت دان خریداری کنید بجای اینکه پودر و آسیاب شده بخرید چراکه همانطور که گفتیم قهوه ی آسیاب شده به محض بازکردن بگ نهایتا تا دوهقته قابل مصرف است و طعم تقریبا خوبی را دارد.

با خریدن دانه ی قهوه ی تازه و نه آسیاب شده شما میتوانید هربار قبل از مصرف قهوه ی خود را آسیاب و بصورت تازه مصرف کنید و همیچنین در دفعات مختلف دم آوری روی میزان آن نیز کنترل خواهید داشت.

آموزش و نکاتی در رابطه با تَمپ کردن قهوه

قهوه ی مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

اگر از قهوه ی برشت شده ی فصلی لذت میبرید آن ها را نیز امتحان کنید. امتحان کردن برشت با طعم نعناع در فصل سرما جالب خواهد بود.جستجوی برشت های جدید نیز هیجان انگیز خواهد بود.لازم نیست نگران این باشید که با اضافه کردن خامه ی شیر یا افزودنی های شیرین دیگر قهوه تان چه مزه ای خواهد شد میتوانید از طعم خود قهوه ی ساده لذت ببرید.

دوباره یادبگیرید چه قهوه ای سفارش بدهید

دوباره یادبگیرید چه قهوه ای سفارش بدهید

وقتی از یک کافی شاپ یک فنجان قهوه میگیرید ممکن است در همین حین درمورد برشت های مختلف نیز یادبگیرید وقتی شروع به نوشیدن قهوه ی ساده مکنید شاید دیگر از پک ترکیب صبحانه (breakfast Blend )یک ترکیب از دان های مختلف مخصوص مصرف صبحانه که اکثر مردم از طعم آن لذت میبرند و هر برند برشته کاری ترکیب خود را دارد) ممکن است بعد از این دیگر از ترکیب بلاند خوشتان بیاید.

(blonde roast )یک برشت با درجه روشن است که اسیدیته ی بالا و مشخصه های خاص خود را دارد) و اما مسئله ی مهم این است که حال که دارید برشت های مختلف از برند های برشته کاری مختلف را امتحان میکنید خود قهوه و طعم واقعی آن را میچشید و نه افزودنی های دیگر مثل خامه ی شیر را.

پس بروید و امتحان کنید حال که از افزودنی ها آزاد شده اید ما راه را به شما نشان دادیم میتوانید قهوه را در فرم طبیعی و باشکوه آن بنوشید ولی منتظر ما نباشید چون ما از قهوه ی خود با شیر زیادی لذت میبریم که بخواهیم آن را ترک کنیم…

مترجم: ملیکا جعفریان

منابع:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *