چگونه قهوه ای قوی با اثرگذاری بالا درست کنیم؟

برای برخی عاشقان قهوه، یک فنجان قهوه ی ساده کافی نیست; آنها بیشتر از نوشیدن قهوه ای قوی که طوری دم آوری شده تا آنها را بیدار کند، لذت میبرند. چه شما بخواهید تاجایی که ممکن است کافئین بیشتر از قهوه تان دریافت کنید و چه به دنبال آن طعم قوی با عصاره گیری عالی و خوشمزه هستید، راه های مختلفی وجود دارد تا شما درنهایت از داشتن چنین ترکیبی مطمئن شوید.

این راهنمایی آسان به شما کمک میکند تا مطمئن شوید قهوه ای قوی برای همیشه به زندگی شما منگنه خواهد شد چه بخواهید آن را سفارش دهید و چه خودتون درستش کنید. هرچیزی که لازم است درباره ی روش های دم آوری و نوشیدن چنین قهوه ای بدانید اینجا متوجه خواهید شد.

اسم قهوه ی قوی چیست؟ (و چگونه آن را سفارش دهیم)

راه های مختلفی برای سفارش دادن چنین قهوه ای در کافه ی محله ی شما وجود دارد. نام های مختلفی دارد اما نگران نباشید حال که با مفهوم آن آشنا شوید سفارش دادن آن کار سختی نخواهد بود.

قهوه ی عصاره گیری شده از دانه های قهوه با درجه برشتگی تیره طعمی قوی تر دارد چراکه پروفایل طعمی با غلظت بیشتری را داراست.

شما میتوانید به عنوان سفارش خود از کافه درخواست قهوه ای با درجه برشت تیره کنید یا نوشیدنی ای بر پایه ی اسپرسو سفارش دهید; اسپرسو نوشیدنی ای با کافئین متمرکز را برای شما فراهم می آورند.

نوشیدنی هایی که برپایه ی اسپرسو هستند شامل: لاته ها، کاپوچینوها و موکا ها میباشند. در ادامه ی این مقاله به توضیح محتویات این نوشیدنی ها خواهیم پرداخت. شما حتی میتوانید یک شات اسپرسو را به تنهایی سفارش دهید.

اگر هنوز هم مطمئن نیستید چگونه قهوه ای قوی داشته باشید، همیشه میتوانید از پیشنهاد باریستا کمک بگیرید. بپرسید قوی ترین قهوه منو چیست یا چه چیزی را به عنوان قهوه ای با طعم های زیاد و قوی پیشنهاد میکنند. باریستا ها به شما کمک میکنند تا آن چیزی که در قهوه ی خود به دنبال آن هستید را پیدا کنید.

آیا قهوه ی قوی دارای کافئین بیشتری است؟

آیا قهوه ی قوی دارای کافئین بیشتری است؟

ممکن است بنظر برسد که قهوه ی قوی حتما باید کافئین بیشتری داشته باشد. افراد زیادی قهوه ی قوی سفارش میدهند چون باور دارند که با این نوشیدن آن کافئین بیشتری دریافت میکنند. بااینحال، یک فنجان قهوه با طعم قوی لزوما کافئین بیشتری را دارا نیست.

قهوهای با روش عصاره گیری (منظور اینجا قهوه ی دمی نسل سه مانند کمکس، وی۶۰ و… میباشد.) دارای ۱۲۰ میلی گرم کافئین در هر ۱۲ اونس هستند این درحالیست که اسپرسو ۴۰ میلی گرم را داراست. اما کافئین متمرکز شده ی بیشتری دارد چراکه هربار یک اونس سرو میشود.

میزان کافئین نوشیدنی بستگی به روش دم آوری آن فنجان قهوه دارد. یا حتی بستگی دارد نوشیدنی تان را از کجا تهیه میکنید چراکه هر رستوران یا کافه میزان ها و فرمول های متفاوتی را دارند.

چگونه ی قهوه ی قوی را در خانه درست کنیم؟

شما مجبور نیستید پول زیادی را صرف تهیه ی هرروز قهوه از کافه ی محلی خود کنید; امکان تهیه ی قهوه ی قوی در خانه وجود دارد. شما همچنین نیاز به دانه های قهوه ای با قیمت بالا یا خیلی کمیاب ندارید تا طعمی قوی و متنوع را در دم آوری خود خلق کنید. تمام چیزی که نیاز دارید یک پاکت دانه ی قهوه است که از فروشگاه محل تهیه کنید یا از یک سایت آنلاین سفارش دهید.

بادنبال کردن مراحل زیر قهوه ای قوی در خانه درست کنید:

بادنبال کردن مراحل زیر قهوه ای قوی در خانه درست کنید

به نوع دانه های قهوه توجه کنید. دو نوع رایج دانه ی قهوه وجود دارد: عربیکا و روبوستا. دانه های روبوستا کافئین بیشتر و طعمی قوی تر را برای شما فراهم میکنند درصورتیکه این دانه ها در رده کیفیتی پایین تری درنظر گرفته میشوند. آن ها همچنین طعمی تلخ تر دارند.سعی کنید ترکیبی را انتخاب کنید که تقریبا ۱۵% روبوستا داشته باشد تا بتوانید هم آن حسی اولیه ی مصرف کافئینی که دوست دارید رو داشته باشید هم طعمی فوق العاده که از دانه های عربیکا دریافت میکنید.

به درجه برشت قهوه نیز توجه کنید. دلیل اینکه برشت تیره تر طعمی قوی دارند این است که طعمی تلخ تر و شدید تر را فراهم میکنند. واقعیت این است که شما میتوانید قهوه ای با درجه برشت روشن و یا متوسط خریداری کنید و همان میزان کافئین را دریافت کنید، اما اگر به دنبال طعمی بسیار قوی هستید درجه برشت های تیره تر را بخرید. درجه برشت های متوسط روبه تیره مثل برشت ویَن (نوعی برشت مثل برشت ایتالیایی یا آمریکایی…) که طعمی پیچیده و عصاره گیری قوی را رقم میزند.

دانه های تازه بخرید (به تاریخ برشت روی پاکت توجه کنید یا از فروشنده بپرسید). قهوه ی شما طعمی روبوستایی و قوی خواهد داشت اگر دانه ها به تازگی برشت شده باشند. سعی کنید دانه هایی را بخرید که میدانید تقریبا تازه هستند. به محض اینکه پاکت قهوه تان را باز کردید آن را به یک محفظه ای که هوا رد و بدل نشود انتقال دهید تا تازه بمانند. این قوطی یا هرمحفظه ای را درجای خشک و خنک نگه دارید. (منظور از خنک به هیچ وجه یخچال نیست)

قهوه ی خریداری شده را سریع مصرف کنید. برای اینکه قهوه ی تازه و طعمی قوی را تجربه کنید قهوه ی خریداری شده را درطول دو هفته مصرف کنید. قهوه همچنین تمایل دارد طعم خود را سریعا ازدست بدهد پس به محض دم آوری آن را بنوشید تا طعمی قوی را تجربه کنید. شما میتونید قهوه ی عصاره گیری شده را در ماگ های مسافرتی/فلاسک یه نفره خود نگه داری کنید تا گرم باقی بماند.

مهارت پیداکردن در دم آوری قهوه در خانه زمان میبرد. شما باید با دستگاه دم آوری خود و با دانه های مختلف و حتی برند های مختلف تمرین کنید تا نتیجه ی دلخواه نهایی که خودتان دوست دارید را پیدا کنید.

طرز تهیه لاته کدو تنبل ( محبوب ترین نوشیدنی بر پایه قهوه در سرما)

بهترین روش ها برای دم آوری قهوه ی قوی چیست؟

بعد از اینکه دانه ها و درجه برشت دانه های خود را انتخاب کردید، راهکار های بیشتری وجود دارند که میتوانید استفاده کنید تا واقعا عصاره گیری قوی از قهوه تان داشته باشید. دو نکته ی اصلی: مراقب باشید چه درجه آسیابی را برای دستگاه دم آوری خود انتخاب میکنید و به کیفیت آبی که برای دم آوری آن استفاده میکنید توجه داشته باشید. تعجب میکنید اگر متوجه شوید که حتی کوچکتترین فاکتورها میتوانند تفاوت بزرگی را در میزان قوی بودن عصاره گیری نهایی شما ایجاد کنند.

عصاره گیری

اینها روش هایی هستند که از طریق آنها میتوانید عصاره گیری قوی از قهوه تان داشته باشید:

درجه آسیاب دانه هارا ریزتر انتخاب کنید. دقیقا همان لحظه ای که میخواهید قهوه دم کنید دانه ها را آسیاب کنید تا از هرچه تازه تر بودن قهوه لذت ببرید. هرچه درجه آسیاب ریزتر باشد عصاره گیری قوی تری خواهید داشت; هرچه سطح برخورد آب با قهوه بیشتر باشد عصاره گیری طعمی و عطری سریع تر انجام میشود. درجه قهوه ی آسیاب شده (بسته به دستگاه دم آوری شما) باید چیزی شبیه به دانه های شن باشد. اگر هنوز قهوه تان ضعیف بود دفعه ی بعدی درجه آسیاب را ریزتر کنید.

نسبت های مختلف آب به قهوه را امتحان کنید. معمولا در دم آوری قهوه برای هر ۶ اونس آّب ۱ قاشق غذاخوری استفاده میشود. شما میتوانید این میزان را افزایش دهید و برای هر ۶ اونس دو قاشق قهوه استفاده کنید یا حتی بیشتر. بعضی افراد که عاشق قهوهای با عصاره گیری قوی هستند ۳-۴ قاشق برای هر ۶ اونس استفاده میکنند. شما باید میزان دلخواه خودتان را طی دفعات مختلف امتحان کنید درغیر اینصورت ممکن است فنجان تان مورد نظر خود را تهیه نکنید. (یا عصاره گیری بیش از حد یا برعکس را داشته باشید)

آب داغ تر استفاده کنید. عطر و طعم قهوه تمایل دارد سریع تر عصاره گیری شود اگر دمای آب داغ تر باشد.بیشتر روش های دم آوری دمای آب باید بین ۱۹۵- ۲۰۵ فارنهایت باشد و دمایی بیش از ۲۰۵ فارنهایت قهوه را میسوزاند. با اینحال شما میتوانید از یک دماسنج لیزری (بدون تماس با مایع) استفاده کنید و ببینید کدام دمای آب را در دم آوری خود میپسندید.

مطمئن شوید عصاره گیری بصورت یکسان انجام میشود. اگر دستگاه دم آوری دارید چک کنید و ببینید آیا همه ی پودر قهوه بطور یکسان با آب تماس برقرار میکنند یا جریان آب در همه ی قسمت ها یکسان است یا خیر. قسمت هایی که پودر قهوه انسجام بیشتری دارد میتواند در جریان یکسان آب خلل ایجاد کند، هر چه آب صاف و هموارتر باشد بهتر است. عصاره گیری یکسان میتواند تمام فاکتور های دیگر را درکنار هم به یک فنجان عالی برای شما تبدیل کند.

اگر از سیستم دم آوری قطره ای/چکانی استفاده میکنید این نکات به شما کمک میکند تا عصاره گیری قوی از قهوه خود داشته باشید. به هرحال اگر میخواهید چیزهای متفاوت دیگری را امتحان کنید یا احساس میکنید دم آوری قطره ای را نمیپسندید میتوانید از روش های مخصوص دم آوری دیگری نیز استفاده کنید:

فرنچ پرس یکی از این روش های معروف برای دم آوری قهوه ی قوی است. همچنین میتوانید از یک آئروپرس استفاده کنید که یک روش سریع تر است.

قهوه ی ترک با جِزوه نیز یکی از انواع قهوه های قوی میباشد. دراین روش حتی پودر قهوه در ته فنجان باقی میماند.

کلدبرو (دم آوری سرد) نیز یکی از روش هایی است که بسیاری از مردم برای طعمی قوی از قهوه از آن استفاده میکنند. این روش به معنی سرو قهوه بصورت سرد نیست بلکه در این روش که قهوه با درجه آسیاب مشخص به مدت ۲۴ ساعت در آب (دمای معولی) غوطه ور است. نتیجه ی این روش قهوه ای قوی با طعمی روان که حاوی کافئین بالایی میباشد و میتواند هم به صورت سرد و هم گرم سرو شود.به خاطر داشته باشید، اینن شیوه دم آوری زمان خیلی بیشتری نسبت به شیوه های را میبرد تا آماده ی نوشیدن شود.

راهنمای دم آوری قهوه در حجم بیشتر در خانه

6 تا از معروف ترین قهوه های قوی

۶ تا از معروف ترین قهوه های قوی

شما در سرتاسر جهان میتوانید قهوه هایی قوی پیدا کنید اما شاید برایتان سوال باشد این ۶ روش کدام یک از شیوه ها میباشند: این ۶ روش به شرح زیر میباشند:

اسپرسو

اسپرسو به اندازه ی دیگر قهوه ها دارای کافئین نیست اما بیشتر در میزان های کوچک تری سرو میشود -معمولا فقط یک اونس- تا یک فنجان کامل. شما از یک شات اسپرسو میزان کافئین بالای متمرکز شده ای در حجم کم قهوه دریافت میکنید، و به همین علت است که افراد زمانی که نیاز به قهوه ای قوی و مصرف کافئین سریعی دارند یک شات اسپرسو سفارش میدهند.

آمریکانو

که فقط یک فنجان آب جوش به اضافه ی یک شات اسپرسو میباشد. بسیاری از مردم از این نوشیدنی بخاطر طعم قوی و روانی دارد لذت میبرند. باریستا ها گاهی از شما میپرسد که فنجان را سر خالی بگذارد تا اگر دوست داشتید به آن شیر یا خامه ی شیر اضافه کنید.

لاته

که یک نوشیدنی از ترکیب یک شات اسپرسو به اضافه ی شیر بخارداده شده  میباشد. لاته یک لایه نازک از فوم روی فنجان دارد که باریستا میتواند روی آن طرحی را خلق کند. نوشیدنی خوشمزه ای است با طعم هایی مثل وانیل یا ادویه کدوتنبل که میتوان به آن اضافه کرد. اگر شما یک نوشیدنی قوی میخواهید اما از طعم شیرین لذت میبرید نوشیدنی های لاته انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

کاپوچینو

که بسیار مشابه لاته میباشد با این تفاوت که فوم بیشتری دارد. کاپوچینو موارد یکسانی که در لاته است را داراست که شامل یک شات اسپرسو، شیر و فوم شیر میشود. اگر شما از فوم زیاد وکف آن در نوشیدنی قوی خود لذت میبرید این گزینه برایتان مناسب است.

موکا

که دارای شیر بخارداده شده، شکلات و اسپرسو میباشد. افرادی که شکلات یا نوشیدنی شکلات داغ (هات چاکلت) دوست دارند این نوشیدنی را به خاطر ترکیب آن با قهوه میپسندند.

ماکیاتو

نوشیدنی ای که با شیر بخارداده شده به همراه دو شات اسپرسو درست میشود. کارامل ماکیاتو نیز بسیار نوشیدنی محبوبی است که خود گزینه ی دیگریست که با آن میتوانید در قهوه ی خود از طعم دهنده هایی استفاده کنید که آن را شیرین تر میکنند.

دفعه ی بعد که به یک قهوه ی قوی نیاز داشتید یکی از این گزینه هارا سفارش دهید میتوانید آن هارا در هر کافی شاپی پیدا کنید و نوشیدنشان چه بصورت سرد و چه گرم لذت بخش خواهد بود.

کدام یک از دانه ای قهوه قوی ترین قهوه را فراهم می آورند؟

دونوع دانه ی قهوه وجود دارد: روبوستا و عربیکا. دانه ای که قهوه ی قوی تر را فراهم میکند دانه ی روبوستا است چراکه دارای کافئین بیشتر و طعمی قوی تر را برایتان رقم میزند. بااینحال طعمی تلخ تر دارند و نسبت به عربیکا از درجه کیفی پایین تری برخوردارند.

امکان پیدا کردن ترکیبی از هردو دانه در یک پک قهوه وجود دارد. این خبر خوشی است برای افرادی که میخواهند هم از قهوه ی قوی ای که روبوستا فراهم میکند استفاده کنند بدون اینکه کیفیت دانه های عربیکا را ازدست بدهند. اگر از ترکیب این دانه ها یا باصطلاح بِلِند ها لذت میبرید بدنبال ترکیبی از روبوستا با ۱۰-۱۵% باشید که هم قهوه ای با کیفیت بالا و هم قوی را تجربه کنید.

اگر بدنبال خرید دانه هایی هستید که با آن قهوه ای قوی درست کنید این نکته به شما کمک میکند که سفارش خود را مستقیما از برشته کاری های با کیفیت تهیه کنید. اینگونه آن ها نیز میتوانند به شما در خریدتان کمک کنند همچنین میتوانید منبع دانه ها و هر اطلاعاتی که لازم دارید را از آنها بپرسید تا درنهایت از خرید دلخواهتان مطمئن شوید.

جمع بندی

درکل اگر میخواهید از داشتن یک قهوه ی خوب و قوی مطمئن شوید میتوانید به راحتی آن را از یک کافی شاپ سفارش دهید یا خودتان در خانه درست کنید. در این رابطه این فاکتورها را مدنظر داشته باشید:

درحالیکه به نظرمیرسد قهوه ی قوی باید دارای کافئین بیشتری باشد، این باور لزوما حقیقت ندارد. قهوه ی قوی بیشتر درمورد طعمی قوی و تازه حرف میزند. در این رابطه قهوه ای با درجه برشت تیره را هنگام خرید سفارش دهید یا هنگام خرید از کافی شاپ نوشیدنی هایی بر پایه ی اسپرسو سفارش دهید. اینها برای شما همان طعم قوی ای که بدنبالش هستید را فراهم می آورند.

اگر در خانه قهوه یتان را درست میکنید، شیوه های مختلفی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید تا درنهایت قهوه ی دلخواهتان را درست کنید. دانه های روبوستا تهیه کنید ودرجه آسیاب ریز تری را نسبت به دستگاه دم آوریتان استفاده کنید، سپس با نسبت آب به قهوه و دمای آب هاب مختلفی امتحان کنید. شما همچنین میتوانید از یک فرنچ پرس یا از قهوه ی سرد دم بهره ببرید اگر روش های دیگر دم آوری چکانی یا قطره ای شما را راضی نکرد.

نتیجه گیری

درکل وقتی صحبت از  قهوه ای قوی میشود گزینه های بسیاری برای تهیه ی آن وجود دارد. به یاد داشته باشید اگر قهوه ی خود را در خانه تهیه میکنید ممکن است زمان ببرد روش و قهوه ی دلخواهتان را پیدا کنید، اما بعد از آن میتوانید هربار قهوه ای قوی درست کنید، و همچنین با این موضوع که در کافی شاپ ها باید چه چیزی را سفارش دهید آشنا میشوید. خواهید توانست قهوه ی قوی دلخواهتان را همانطور که دوست دارید داشته باشید!

مترجم: ملیکا جعفریان

منابع:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *