چگونه یک کاپوچینو را در خانه مانند یک باریستای حرفه ای درست کنیم؟

هیچ چیز بهتر از این نیست که بتوانید از یک کاپوچینو خوب ، چه در یک کافه و چه در خانه لذت ببرید. روشهای زیادی وجود دارد که می توانیم آنها را یاد بگیریم و برای بهبود مهارتهای باریستا در خود بکار ببریم.

آیا شما همیشه و در هر ساعت از روز در خانه قهوه می نوشید؟ نگاهی به این راهنما و نکات ارزشمند ماریو ادروو ، باریستای مشهور اکوادوری ، که می توانید هنگام تهیه کاپوچینو عملی کنید. ماریو یک حرفه ای با بیش از ده سال شغل قهوه است ، او یک قهرمان و داور مسابقات معتبر در سراسر جهان بوده است. او همچنین مدرک درجه Q دارد و از بنیانگذاران مارک ویژه قهوه Huma Culture و خالق Mi Escuela de Café است.

این پنج مرحله را در ذهن داشته باشید و مانند یک حرفه ای شروع به ساخت کاپوچینو در خانه کنید.

Barista Mario

۱) قهوه با کیفیت خوب

باریستا ماریو ادروو همیشه انتخاب یک قهوه خوب را توصیه می کند ، زیرا این یکی از کلیدهایی است که به ما امکان می دهد از یک نتیجه خوب لذت ببریم. او همیشه یک جمله را به اشتراک می گذارد: “بهترین قهوه قهوه ای است که بیشتر از همه دوست داشته باشید.” این بدان معنی است که اگرچه قهوه هایی با بالاترین کیفیت وجود دارد ، اما شما تصمیم می گیرید بسته به سلیقه خود کدام یک را بخرید.

۲) آسیاب قهوه

انواع آسیاب قهوه با توجه به هر روش قهوه (قهوه ساز های برقی، فرنچ پرس ، V60 و …) و نوع برشت قهوه آن تغییر می کند.

اگر دستگاه آسیاب دارید ، بهتر است که همیشه دانه های قهوه را بخرید و فقط مقداری را که قرار است استفاده کنید ، آسیاب کنید ، در نتیجه از اکسید شدن و از بین رفتن عطر آن جلوگیری می کنید. اگر در خانه دستگاه آسیاب ندارید ، از فروشنده قهوه بخواهید که آن را برای روش مورد نیاز خودتان آسیاب کند.

۳) اسپرسو

پایه یک کاپوچینوی خوشمزه یک اسپرسوی خوب است. این کار در دستگاه اسپرسو انجام می شود. اگر یکی از آن ها را دارید ، از آن استفاده کنید، راه دیگر برای داشتن نزدیکترین چیز به اسپرسو استفاده از دستگاه قهوه ساز کلاسیک ایتالیایی موکاپات است.

نکته ای که باریستا ماریو به ما می دهد این است که وقتی قهوه شروع به بالا آمدن در محفظه موکاپات می کند ، باید آن را با دقت مشاهده کرد تا زمانی که کرما سبک (مانند اسپرسو) دیده شود. آن لحظه باید شعله را خاموش کنید ، زیرا این نشان دهنده آماده بودن قهوه است.

به یاد داشته باشید ، اسپرسو جایی است که قهوه تمام طعم های خود را نشان می دهد. اسیدیته ، شیرینی آن و بادی است.

۴) بافت شیر

یک کاپوچینو باید خامه ای باشد ، جایی که می توانید شیرینی طبیعی شیر را که با وارد شدن به نقطه دمای ایده آل ، که با طعم خوشمزه قهوه ترکیب می شود ، فعال شود را احساس کنید. برای بافتن شیر به روش خانگی می توانید از فرنچ پرس استفاده کنید. بسیار مهم است که شما یک شیر با کیفیت خوب انتخاب کنید. اگر نوشیدنی های گیاهی مصرف می کنید
می توانید از آنها استفاده کنید ، اما به یاد داشته باشید رسیدن به بافت مورد نظر ممکن است کمی بیشتر زمان ببرد.

چرا میکروفوم شیر بعد از سرو از هم جدا میشود؟

شیر را از قبل گرم کرده و در دستگاه قهوه ساز بریزید ، در صورت داشتن نازل بخار ، نتیجه بهتر خواهد بود. آنچه شما می خواهید با استفاده از بافت به دست آورید ، دستورالعمل هوا به شیر است و برای این منظور باید نازل دستگاه قهوه ساز را از وسط به پایین هدایت کنید ، این کار را از بالا انجام ندهید ، زیرا هوا بیش از حد تشکیل خواهد شد، در نتیجه کف زیادی ایجاد میشود.

هنر لاته

۵) هنر لاته

هنگامی که فوم شیر را بدست آوردید، آن را در پیچر بریزید. لازم نیست حباب یا کف داشته باشد. اگر حباب دیگری برای شما باقی مانده است اطمینان حاصل کنید که شیر خامه ای به نظر می رسد و درخشش خوبی دارد. بنابراین می توانید هر آنچه را که می خواهید روی کاپوچینو خود طراحی کنید، لیوان خود را کج کرده و ریختن شیر را شروع کنید. پس از پر شدن ، آن را صاف کنید و سعی کنید چهره های کلاسیک هنری لاته مانند: قلب ، گل لاله یا  رُزِتا ، اسلو رُزِتا ، تولیپ ، تاچ تولیپ ، هارت را بسازید. هنر لاته یکی از پیچیده ترین موارد است ، اما دستیابی به آن غیرممکن نیست. با تمرین میتوانید به آن دست پیدا کنید

اکنون که اطلاعات ارزشمندی در مورد چگونگی ساخت کاپوچینو مانند یک حرفه ای به دست آوردید ، شروع به تهیه آن کرده و مهارت های باریستای خود را که مطمئناً بیش از یک مورد شگفت زده خواهد کرد ، مرتب کنید.

شما می توانید در پادکست Coffee Revolution در Spotify توسط barista Mario Idrovo ، در مورد هر آنچه در دنیای شگفت انگیز قهوه وجود دارد ، یاد بگیرید. از فرایندهای مزرعه ، نحوه تأثیر قهوه در جهان و حتی نحوه تهیه یک فنجان خوب قهوه ، بیاموزید. با دیدگاه های مختلف و گفتگوهای سرگرم کننده به این فضا بپیوندید!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *