اسکراب قهوه خانگی برای درخشش پوست و موهای سالم

قهوه یک نوشیدنی عالی برای تمام دوستداران کافئین است. مقدار کافئین کافی است تا صبح شما را به یک شروع پرانرژی تبدیل کند.

جدا از اینکه یک شک خوبی در اول صبح برای شما ایجاد کنید ، خواص آنتی اکسیدانی آن می تواند به تغذیه و سلامت پوست کمک کند ، البته به شرطی که به میزان اندازه ​​مصرف شود. قهوه همچنین جریان خون در بدن را افزایش می دهد ، که به نوبه خود تولید کلاژن را بیشتر میکند.

پودر قهوه نیز برای پوست و مو شما نیز معجزه کند. اسکراب های مختلفی در بازار موجود است که ادعا می کنند پوست را روشن تر و سالم تر می کند ، با این حال اکثر آنها بسیار گران قیمت و پر از مواد شیمیایی هستند. همیشه بهتر است از اجزای ارگانیک روی پوست خود استفاده کنید که می تواند نتایج بهتری نسبت به مواد شیمیایی داشته باشد.

در اینجا در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه این دانه های قهوه به اندازه کوچک می توانند از مزایای پوست و مو برخوردار شوند.

تمام آنچه شما نیاز دارید پودر قهوه ، شکر قهوه ای ، عسل و روغن زیتون است.

اسکراب قهوه برای پوست

نصف فنجان دانه های قهوه ، ۱ فنجان شکر قهوه ای و دو سوم فنجان روغن زیتون را در یک کاسه مخلوط کنید. ممکن است ۱ قاشق چای خوری عسل نیز اضافه کنید. خوب هم بزنید  اسکراب قهوه را بردارید و آن را در سراسر صورت و گردن خود بمالید. در حین استفاده از اسکراب قهوه ، از مرطوب بودن پوست اطمینان حاصل کنید.

چگونه قهوه یا پودر قهوه را به درستی ذخیره کنیم

همیشه بهتر است آن را روی پوست مرطوب بمالید تا از تحریک پوست جلوگیری شود. پس از اتمام کار ، دستان خود را کمی خیس کرده و حدوداً ۷-۸ دقیقه با حرکت دورانی به آرامی مالش دهید. آن را با کمک آب ولرم بشویید.

اسکراب قهوه با کمک روغن نارگیل ، روغن بادام ، روغن مغز یا هر روغن اساسی دیگر مطابق با علاقه خودتان را میتوانید انجام بدهید. این اسکراب به ریزش پوست مرده کمک می کند. از آنجا که قهوه یک آنتی اکسیدان عالی است ، از پوست در برابر جوش ها نیز محافظت می کند. به غیر از پوست ، حتی می توانید از این اسکراب قهوه برای موهای خود استفاده کنید.

اسیدهای موجود در دانه های قهوه می توانند بافت مو را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

ماسک موی قهوه برای مو

برای تهیه ماسک موی قهوه ، به پودر قهوه و آب نیاز خواهید داشت. هر دو ماده را خوب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ درست شود. با کمک انگشتان خود ، آن را روی سر خود بمالید و پس از اتمام آن را با آب بشویید. بنابراین ، منتظر چه هستید؟ این ماده مخفی آشپزخانه را بلافاصله به نجات خود بیاورید!

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله نظرات شخصی نویسنده است. سینگل اسپرسو هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت ، کامل بودن ، مناسب بودن یا اعتبار هرگونه اطلاعات در مورد این مقاله ندارد. تمام اطلاعات به صورت موجود ارائه می شوند. اطلاعات ، حقایق یا نظرات مندرج در مقاله منعکس کننده نظرات سینگل اسپرسو نیست و سینگل اسپرسو هیچ مسئولیتی در قبال همان موضوع ندارد.

Share on telegram
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *