مصرف قهوه به نتایج بهتری در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ ارتباط دارد

بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مجله JAMA Oncology ، نوشیدن قهوه می تواند شانس زنده ماندن را برای افرادی که مبتلا به سرطان روده بزرگ هستند افزایش دهد و در عین حال خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد.

بر اساس یک مطالعه مشاهده ای بر روی ۱۱۱۱ بیمار تحت درمان سرطان روده بزرگ متاستاتیک ، کسانی که گزارش کردند دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند به طور کلی عمر طولانی تری دارند و قبل از وخیم شدن بیماری آنها طولانی تر است. کسانی که بیشتر قهوه می نوشیدند حتی نتایج بهتری داشتند.

بودجه این تحقیق توسط انستیتوی ملی سرطان در ایالات متحده تأمین شد.

در مقایسه با افرادی که چیزی مصرف نکرده اند ، طبق داده های جمع آوری شده مصرف مواد غذایی ، کسانی که قهوه نوشیده اند ۱۱ درصد افزایش در میزان زندگی و ۵ درصد افزایش در میزان زندگی بدون پیشرفت را نشان داده اند. بیش از یک دوره سیزده ساله که به ۲۰۱۸ منتهی می شود.

شرکت کنندگانی که گزارش کردند بیش از چهار فنجان قهوه در روز نوشیده اند ، ۳۶٪ افزایش در میزان زندگی و ۲۲٪ افزایش رندگی کردن را نشان دادند بدون اینکه بیماری آنها بدتر شود. اینکه قهوه فاقد رطوبت باشد یا طبیعی ، در نتایج خیلی مهم نبود.

از آنجا که جامعه علمی هنوز درک درستی از رابطه علت و معلولی بین مصرف قهوه و نتایج سرطان روده بزرگ ندارند ، نویسندگان قهوه را به عنوان یک روش درمانی احتمالی توصیه نکردند.

کیمی ان جی، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشکده پزشکی وابسته به هاروارد گفت: “اگرچه توصیه می شود مصرف زیاد قهوه به عنوان یک درمان احتمالی برای سرطان روده بزرگ ، زودرس باشد ، اما مطالعه ما نشان می دهد که نوشیدن قهوه مضر نیست و ممکن است به طور بالقوه مفید باشد.”

Share on telegram
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *