۷ نکته شگفت‌انگیز در مورد اروپرس از زبان قهرمانان و متخصصان قهوه

من از ۷ متخصص قهوه برای بهترین پیشنهاد آن‌ها در مورد دم آوری اروپرس پرسیدم. از آزمایش با فیلترها یا استفاده از فیلترهای اروپرس گرفته تا روش‌های دما و آسیاب کردن، پاسخ‌های آن‌ها مرا متقاعد کرد که همیشه جایی برای بهبود وجود دارد. ​

به خواندن این متن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه مانند حرفه‌ای‌ها قهوه درست کنید. ​

اروپرس

سارا الخووری – قهرمان ملی اروپرس امارات‌متحده‌عربی

سارا الخووری صاحب یک کافه و قهرمان دو بار اروپرس ابوظبی است. او همچنین یک مهندس آموزش‌دیده است، و روش علمی او برای دم آوری به وضوح یک برنده است:

” برای دستور تهیه خود، با یک دستورالعمل ساده شروع کنید و با اندازه آسیاب (‏زمان تماس)‏ بازی کنید و سپس پارامترهای دیگر مانند نسبت، دمای آب و غیره را تست کنید.”

Nicholas Yamada

نیکلاس یامادا

حرفه (‏نیکولاس یامادا)‏ تمام جنبه‌های صنعت ویژه قهوه، از صاحب کافی‌شاپ گرفته تا صادرکننده قهوه را در بر گرفته‌است. حالا او به عنوان یک نویسنده و مدیر روابط برای انتشارات Perfect Daily Grind، یکی از معتبرترین انتشارات قهوه، کار می‌کند. ​

یامادا می‌گوید: ” روش معکوس مورد علاقه من است؛ با این حال، من از آزمایش با اندازه قهوه و مقدار آب متفاوت مانند دم کردن آن به عنوان یک عصاره سرد لذت می‌برم. اروپرس متنوع‌ترین روش دم کردن است.”

Holly Kragiopoulos

هالی کراگیوپولوس – ستاره برشته کاری جهان ! ​

موقعیت کنونی به عنوان مالک مشترک North Star Coffee Roasters است. در میان نقش‌های متعدد او، او به عنوان عضو هیات‌منصفه بین‌المللی برای فنجان برتر خدمت می‌کند. ​

از این رو، بی شک یکی دو چیز درباره یک دم آوری خوش‌مزه می‌داند:

” اگر چه راهنمای استاندارد اروپرس استفاده از یک فیلتر کاغذی را پیشنهاد می‌کند، اضافه کردن یک فیلتر کاغذی اضافی، یا خرید یک فیلتر فلزی، می‌تواند تجربه شما را با این دستگاه کاملا تغییر دهد.یک فیلتر اضافی به شما امکان می دهد انواع مختلفی از دم نوش ها ، از نوشیدنی های متناسب با بافت سنگین با یک فیلتر فلزی گرفته تا دماهای بسیار سبک و با وضوح بالا با ۲ عدد فیلتر کاغذ در هر دم، ایجاد کنید.

Holly Kragiopoulos

کود دیویس – قهرمان برترین باریستا جهان

وقتی قرار است یک قهوه عالی درست کند هیچ تنبلی در کار او نیست. او حتی در مسابقات ویژه اروپرس نیز جایگاه بالایی دارد. ​

این چیزی است که او باید بگوید:

“مساله اصلی که اروپرس دارد” کانالیزه کردن ” زمانی است که شما پیستون را فشار می‌دهید. کانال گذاری منجر به عصاره گیری یکنواخت و کمتری با تلخی بیشتر می شود. برای کمک به جلوگیری از کانالیزه شدن، پیستون را به آرامی فشار دهید و خیلی ریز آسیاب نکنید. یک آسیاب قهوه بزرگتر به جریان آب در قهوه کمک خواهد کرد. عیب این کار این است که کم‌تر از یک آسیاب بزرگ عصاره گیری می‌شود، بنابراین مقدار بیشتری قهوه برای جبران آن مورد نیاز است. [‏ … ]‏ اگر شما وارد یک رقابت اروپرس شوید، ارزش آزمایش با فیلترهای کاغذی مختلف را خواهد داشت. من در رقابت اروپرس چک مقام دوم را کسب کردم که بیشتر به خاطر فیلترهای درجه پزشکی بود که از آن‌ها استفاده می‌کردم و از دم آوری تمیزتر استفاده می‌کر​دم.”

Alexis Gagnaire – Kawa Coffee

​الکسیس گاگنیر​

الکسیس گاگنیر مدیر عامل و موسس شرکت قهوه کاوا است. ​

​اما مهم‌تر از آن، او سومین قهرمان در مسابقات قهرمانی اروپرس ۲۰۲۰ بود. این بدان معنی است که او امسال سومین قهوه اروپرس را در جهان درست کرده‌است. ​

بهتر است به حرف او​ گوش کنیم:

” فیلترهای Aesir را انتخاب کنید. اونا بهت یک فنجان قهوه تمیز میدن. سپس ، بسته به رنگ قهوه برشت شده با درجه حرارت بازی کنید. هر چه قهوه تیره تر باشد، دمای هوا کم‌تر است.”

Alan Adler

آلن آدلر- سازنده دستگاه اروپرس

اگر شما عاشق اروپرس هستید، پس الن آدلر نیازی به معرفی ندارد. او این وسیله را اختراع کرد. ​

نکته او ساده است: “از ۱۷۵ درجه فارنهایت (۸۰ درجه سانتی گراد) حرارت آب استفاده کنید و به آرامی فشار دهید. ​

Asser Christensen

​اسسر کریستنسن

اسر کریستنسن بعنوان یک روزنامه‌نگار آموزش دید، بنابراین وقتی عاشق یک قهوه خاص شد، تنها شروع به نوشتن درباره آن کرد. اکنون وبلاگ او، قهوه Chronicler یکی از بهترین منابع اطلاعاتی قهوه آنلاین است. ​

تفاوت فیلتر های قهوه ای و سفید در چیست؟

” بهترین نکته من استفاده از فیلتر مخصوص کاغذ Aesir به جای فیلتر اصلی ساخته‌شده توسط ایروبی است. آن فنجان را بسیار تمیزتر و طعم‌دهنده تر ایجاد میکند. اگر نمی‌خواهید بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید همزمان از دو یا حتی سه فیلتر در پوشش استفاده کنید تا شفافیت بیشتری در فنجان به دست آورید.”

​خلاصه

ما از بازخوردی که از کارشناسانی که در این مقاله شرکت داشتند دریافت کردیم، سپاسگزار هستیم. اگرچه آن‌ها از تمام بخش‌های صنعت قهوه بودند، اما موضوعات مشترکی در توصیه آن‌ها در مورد استفاده از این ابزار قهوه محبوب پدیدار شد:

فیلترهای خود را خیس کنید

از روش معکوس استفاده کنید

بهینه‌سازی اندازه آسیاب قهوه

به آرامی فشار دهید

دقت کنید که این لیست را با شبکه خود به اشتراک بگذارید تا همه بتوانند از قهوه لذت ببرند. ​

طرز تهیه قهوه سرد با ایروپرس

نوشته شده توسط: Julia Bobak

​​​​

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.