نحوه استفاده از فرنچ پرس

نحوه استفاده از فرنچ پرس (ابزارها ، نکات ، نسبتها و آموزش)

۹۰ درصد مردم از فرنچ پرس به اشتباه استفاده می‌کنند. این قضیه واقعا دیوانه کننده است، چون یکی از محبوب‌ترین روش‌های دم کردن قهوه در دنیا است. درست کردن قهوه عالی با استفاده از فرنچ پرس در واقع بسیار ساده است اگر از چند قانون پیروی کنید.

وقتی کار ما تمام شد که به شما نشان دهیم چگونه از یک فرنچ پرس به روش درست استفاده کنید، شما به طور مداوم قهوه خوش‌مزه درست می‌کنید که بهتر از چیزی است که در حال حاضر در حال آماده شدن است.

فرنچ پرس چگونه کار می‌کند؟

واقعا خیلی ساده است.

بخش اصلی آن قهوه و آب‌گرم است. پایه و دسته آن به خود فرنچ پرس وصل شده است. اینها باعث می‌شوند که شما خودتان و یا سطحی که روی آن فرنچ پرس قرار می‌دهید را نسوزانید. شما در دستگاه را با فیلترهای متصل شده و پیستون دارید. بااین حال آماده‌سازی آن‌ها کاملا ساده است.

بهترین بخش این است: نیازی به فیلترهای کاغذی نیست. در حالی که فرنچ پرس در حال دم آوری است، قهوه به طور مستقیم در آب داغ خیس می شود.

این به این معنی است که نوعی دم آوری است؛ پودر قهوه به مدت چند دقیقه در آب‌گرم زیر آب قرار می گیرد تا مراحل دم آوری نسبت به روش آماده سازی شما تهیه شود.

برای اینکه هر دفعه قهوه درست و حسابی داشته باشیم، مهم است که فرنچ پرس را خوب تمیز کنیم.

قبل از شروع: فرنچ پرس مناسب را انتخاب کنید.

اگر از یک فرنچ پرس ارزان برای درست کردن قهوه استفاده کنید، زمان سختی برای درست کردن قهوه خواهید داشت. رفتن به سراغ ارزان‌ترین گزینه وسوسه کننده است، اما آیا واقعا ارزش آن را دارد وقتی که باید آن را در ۶ – ۹ ماه جایگزین کنید؟

اندازه فرنچ پرس استاندارد بین ۴ تا ۸ فنجان است. فقط به خاطر داشته باشید که یک فنجان بسیار کوچک‌تر از یک فنجان معمولی قهوه است. بسیاری از شرکت‌ها یک فنجان استاندارد را ۴ oz می‌دانند.

به طور کلی، شما گزینه‌های کوچک، بزرگ، فلزی و الکتریکی دارید:

فرنچ پرس کوچک– اگر فقط شما و شاید یک دوست یا کسی باشد که از آن به طور منظم استفاده می‌کند. اندازه‌های معمول شامل ۳ و ۴ فنجان است.

فرنچ پرس بزرگ – ۸ تا ۱۲ فنجان قهوه را  می توانند به سرعت آماده کنند.

فرنچ پرس فلزی – بادوام‌تر هستند و به نظر می‌رسد گرما را بهتر از شیشه حفظ می‌کنند.

فرنچ پرس برقی – آب را گرم می‌کنند، قهوه را دم می‌کنند و بعد از آماده شدن، آن را نیز گرم نگه می‌دارند! (‏اگر چه ما به شما توصیه می‌کنیم که وقتی در حال نوشیدن قهوه هستید آن را از برق جدا کنید)‏.

انواع فرنچ پرس

 

شما احتمالا در مورد بودوم چمبرد (Bodum Chambord) بسیار محبوب شنیده‌اید که یک چیز نمادین است که در سه اندازه مختلف ساخته شده‌است: ۳، ۸ و ۱۲ فنجان.

آن‌ها عموما داری ظرف های شیشه‌ای با پایه و دسته فولاد ضد زنگ هستند. با این حال، Perfect Daily Grind توصیه می‌کند که فرنچ پرس ساخته‌شده از مواد دیگر را امتحان کنید.

حالا ما وارد بخش آموزشی این راهنما می‌شویم، اما اگر ترجیح می‌دهید (‏در حین سرگرم شدن) ‏آموزش بصری یاد بگیرید، استیون هولم، متخصص دم آوری ما، به شما نشان می‌دهد که چگونه بهترین قهوه فرانسه را که امتحان خواهید کرد، تهیه کنید:

گام‌به‌گام: چگونه از یک فرنچ پرس استفاده کنیم؟

استیون دو روش را در راهنمای دم آوری خود ذکر کرده‌ است. ما آن ها را روش پایه و روش پیشرفته می‌نامیم. در زیر شما را به روش ساده راهنمایی می‌کنیم.

۱. فرنچ پرس خود را گرم کنید.

۱. فرنچ پرس خود را گرم کنید.

این مرحله مهمی در تمام روش‌های تولید قهوه است. گرم کردن تجهیزات دم آوری باعث می‌شود که دمای هوای شما به عنوان تجهیزات سرد و آب داغ حتی به هم دیگر تغییر نکند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کمی آب‌گرم به فرنچ پرس اضافه کنید، آن را آنقدر تکان دهید تا گرم شود و سپس آب را دور بریزید. گرم کردن دستگاه به شما کمک خواهد کرد که قهوه خود را برای مدت طولانی داغ‌تر نگه دارید.

۲. اندازه‌گیری / وزن کردن قهوه

۲. اندازه‌گیری / وزن کردن قهوه ها

چیزی که شما اندازه‌گیری می‌کنید تا حد زیادی به اندازه قهوه و مقدار قهوه مورد نیاز شما بستگی دارد. امیدوارم از یک دستگاه آسیاب خوب برای آسیاب قهوه استفاده کنید. برای روش پایه، شما یک آسیاب متوسط – درشت  (medium-coarse) می‌خواهید.

اگر لازم است به جدول زیر دستور العمل مراجعه کنید. برای نکات اضافی، قهوه های آسیاب خود را با استفاده از یک مقیاس به جای قاشق اندازه بگیرید.

۳.اندازه گیری / وزن آب و بررسی دما

مجددا به جدول زیر مراجعه کنید تا نسبت قهوه به آب را برای فرنچ پرس قهوه را به دست آورید اما نسبت اصلی شما که باید به آن توجه کنید ۱: ۱۵ است. این به معنای یک بخش قهوه برای هر ۱۵ قسمت آب است.

وزن کردن به جای اندازه‌گیری آب خود با یک قاشق، درست مانند قهوه، کنترل بسیار بیشتری به شما خواهد داد. این امر نتایج سازگاری بیشتری را تسهیل خواهد کرد.

آب را به هر روشی که برای شما مفید باشد گرم کنید. توصیه می‌کنم از یک کتری یا یک کتل استفاده کنید: اگر دماسنج یا کتری با کنترل دما دارید، دمای آب فشار قهوه توصیه‌شده ۱۹۵ – ۲۰۵ درجه فارنهایت است.

۴. اضافه کردن پودر قهوه و آب داغ

۴. اضافه کردن پودر قهوه و آب داغ

پودر قهوه خود را به دستگاه از پیش گرم شده اضافه کنید و سپس نسبت صحیح گرما را اضافه کنید.

سپس باید قاشق خود را بردارید و به قهوه خود یک حرکت سریع بدهید تا مطمئن شوید که تمام قهوه تان به درستی در آب غوطه‌ور شده‌است.

۵. در فرنچ پرس را ببندید و زمانبندی را شروع کنید

۵. در فرنچ پرس را ببندید و زمانبندی را شروع کنید

قرار دادن درپوش به دم آوری دستگاه کمک خواهد کرد و همان طور که قهوه شما دم می‌شود گرما را در داخل خود نگه می‌دارد. تایمر خود را تنظیم کنید و سپس منتظر بمانید. زمان فشار قهوه استاندارد ۴ دقیقه است، اما بعدا می‌توانید آن را با سلیقه خود تنظیم کنید.

۶. به آرامی دسته فرنچ پرس را فشار دهید

۶. به آرامی دسته فرنچ پرس را فشار دهید

وقتی زمان کافی بگذرد، آهسته پیستون  فشار ‌دهید. دقت کنید که در تمام طول زمان آن را فشار دهید وگرنه قهوه شما به دم کردن بیش از حد ادامه خواهد داد.

7.خالی کردن قهوه

 ۷. از قهوه ای که دم آوری کردید لذت ببرید…نوش جان

نویسنده:

image

Alex Azoury

منبع:homegrounds

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.