طرز تهیه کالیتا ویو

راهنمای طرز تهیه کالیتا ویو (Kalita Wave)

این روش یک تکنیک دم آوری کلاسیک را برای روش ریختن آب به ارمغان می‌آورد. کالیتا ویو دارای یک بستر با کف تخت برای عصاره گیری است و یک طرح فیلتری است که تماس بین محفظه دم آوری و خود دریپر را کاهش می‌دهد.

سرامیک کالیتا ویو به شما این امکان را می‌دهد که قهوه مورد علاقه خود را به طور یکنواخت‌تر دم کنید که به طور مستقیم به طعم کامل‌تر و دم آوری متعادل‌تر کمک می‌کند. توصیه می کنیم پست ما را در رابطه با تفاوت کلد برو و قهوه سرد را بخوانید.

درک عصاره گیری قهوه و سایر مفاهیم کلیدی دم کردن قهوه

دستورالعمل این راهنما یک فنجان ۱۲ اونسی را تولید خواهد کرد.

آنچه شما نیاز دارید:
کالیتا ویو
فیلتر کالیتا
قهوه
کتری آب (کتل)
ترازو
دستگاه آسیاب
تایمر

مرحله ۱

مواد اولیه را آماده کنید

۱.آب جوش را در کالیتا ویو و فیلتر را برای پیش گرم کردن هر دو، بریزید. آب را بردارید و یک فیلتر را در کالیتا قرار دهید. (‏ما معمولا به شما پیشنهاد می‌کنیم فیلتر را خیس کنید، اما فیلترهای کالیتا ویو می‌توانند به راحتی یکپارچگی ساختاری خود را از دست بدهند و ما متوجه شدیم که هیچ طعم کاغذی قابل‌توجهی وجود ندارد که بر روی این فیلترها بماند)‏.

ریختن آب در کالیتا ویو

۲. حدود ۲۵ گرم قهوه را وزن کنید. کتل را پر و آب را گرم کنید.

وزن کردن

مرحله ۲

آسیاب و وزن کردن

آسیاب

اندازه ذرات باید مثل نمک دریا باشد. ۲۵ گرم قهوه را در مقیاس کالیتا ویو وزن کنید. کمی کالیتا را تکان بدهید که قهوه ها صاف بشوند این کار حتی به توزیع آب در هنگام ریختن کمک خواهد کرد.

وزن کردن

مرحله ۳

دم آوری

۱. درست بعد از جوشاندن، کتری را بردارید و بگذارید آب خنک شود. تایمر را روشن کنید و به اندازه کافی آب بریزید تا فقط قهوه را اشباع کنید. بگذارید قهوه ها شکوفه (bloom) دهد و یا به مدت ۳۰ ثانیه صبر کنید. اجازه دادن به قهوه برای شکوفه دادن حتی پراکندگی آب و یک فنجان خوش‌مزه را نیز تضمین می‌کند.

آب ریختن

۲. با ریختن آهسته آب در دایره‌های هم مرکز، آب کافی برای بالا بردن قهوه به نصف قسمت بالای فیلتر اضافه کنید. به اضافه کردن آب به آرامی در مراحل (‏که به آن دم کشیدن پالس نیز گفته می‌شود) ‏ادامه دهید و اجازه دهید که آب قهوه کمی قبل از اضافه کردن آب، آن را به همان سطح بازگرداند.

دم آوری

۳. سعی کنید تمام آب را تا ۲: ۴۵ – ۳: ۰۰ اضافه کنید. زمانی که ۴۰۰ گرم آب به آن اضافه کردید، در صورت نیاز کمی تکان دهید و اجازه دهید آب خالی شود. اگر بستر قهوه بعد از تخلیه صاف باشد، کار را درست انجام داده‌اید. کل زمان دم کردن شما باید ۳: ۳۰ – ۳: ۵۰ بسته به قهوه باشد.

دم آوری

مرحله ۴

۱.فیلتر را بردارید.

برداشتن فیلتر

۲. به آن چرخش خوبی بدهید تا تمام مواد عصاره گیری شده مختلف را در یک فنجان متعادل قرار دهد.

چرخاندن عصاره

۳.بنوشید و لذت ببرید!

با هر گونه ریزش، سطح آب تاثیر زیادی بر پیشرفت دم آوری شما خواهد داشت. پایین نگه داشتن سطح آب سرعت جریان را کاهش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که دمای ثابت تری را با اضافه کردن آب در یک زمان حفظ کنید. یک باریستا خوب قادر خواهد بود سطح آب خود را دستکاری کند تا به نرخ جریان مورد نظر و زمان تماس کلی دست یابد.

منبع:cremacoffee

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *