تفاوت اسپرسو با قهوه فیلتری در چیست؟

قهوه دیگر فقط قهوه نیست. مغازه های تخصصی نحوه نگاه و طعم قهوه را کاملاً تغییر داده اند. ما هزاران روش برای آماده کردن آن کشف کرده‌ایم و مردم در حال بیدار شدن از پیچیدگی‌های کوچکی هستند که بر طعم کلی نوشیدنی ما تاثیر می‌گذارند.

اما تفاوت میان دو غول قهوه اسپرسو و فیلتر واقعا چیست؟ از طعم تا آماده‌سازی و شیمی، آماده شوید تا بفهمید.

baristas
baristas

اسپرسو چیست؟

اسپرسو پاسخ ایتالیایی به نیازهای فوری کافئین شما است. این کلمه یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد این نوشیدنی بدانید را منتقل می‌کند. درست است، سریع آماده و سریع مصرف می‌شود.

پس چه چیز دیگری آن را متمایز می کند؟ خوب، اسپرسو با درجه حرارت بالا (تقریباً جوش!) ، تحت فشار قرار دارد، آب که از طریق  قهوه آسیاب شده عبور می کند، چگالی تر و غلیظ تر از قهوه فیلتری است.

یک اسپرسو تنها قرار نیست که در یک فنجان ساده مصرف شود. همچنین برای همه نوشیدنی‌های مختلف مثل امریکانو، کاپوچینو، فلت وایت و لاته و… استفاده می شود.

آناتومی اسپرسو

اسپرسو نه تنها ضخیم تر و غلیظ تر از فیلتر عصاره گیری می شود. همچنین لایه‌هایی دارد:

کرما

لایه بالایی قهوه‌ای – طلایی یک شات است که از پروتئین‌ها، روغن‌ها و ملانوئیدین ها تشکیل شده‌است (‏که با ترکیب قند و آمینو اسیدها ایجاد می‌شود)‏. همه قهوه ها نمی‌توانند کرما تولید کنند، و همچنین یک موضوع هم بین دوستدارن قهوه وجود دارد: برخی افراد آن را خیلی تلخ می دانند، در حالی که برخی دیگر آن را نشانه یک شات خوب می‌دانند.

مایع

این بخش اصلی شات اسپرسو است، و اسیدیته و شیرینی به همراه می‌آورد. هم چنین آن می‌تواند به عنوان دو بخش مختلف در نظر گرفته شود: بدن (body) و قلب (heart) . بادی بخش میانی اسپرسو است و معمولا به رنگ کارامل – قهوه‌ای است.

یک شات اسپرسو
یک شات اسپرسو

قهوه فیلتری چیست؟

اسپرسو و قهوه فیلتری، در تئوری، همان مفهوم را دارند. اصول اولیه یکسان هستند: آب داغ را بر روی پودر قهوه بریزید، آب از قهوه و صافی عبور می‌کند و در فنجان می ریزد.

اما تفاوت کلیدی بین فیلتر و اسپرسو این است که به جای فشار وارد شدن، آب تنها به خاطر جاذبه از میان پودر قهوه عبور می‌کند. به همین دلیل، فرآیند دم کردن کمی بیشتر طول می‌کشد تا یک نتیجه متفاوت نسبت به اسپرسو به دست بیاید.

و به خاطر همه اینها، به پودر قهوه و آب بیشتری نیاز دارد. این باعث می‌شود که آن یک انتخاب دم آوری محبوب برای قهوه‌های تک‌ خاستگاه باشد چون به نوشیدنی اجازه می‌دهد تا تمام طعم‌ها و رایحه‌ها را درک کند و بر خلاف اسپرسو، با تراکم و لایه‌های آن، قهوه فیلتری خوب، تمیز، واضح و سازگار است. این به خاطر این است که آب بیشتری برای جذب روغن و عطر قهوه در زمان و فشار ثابت خود به جای نیرو به قهوه وارد می شود. علاوه بر اسیدیته کم‌تر، این کار حداقل در مقایسه با اسپرسو به آن احساس دهانی ملایم‌تر می‌دهد.

نظارت باریستا در دم آوری قهوه ها
نظارت باریستا در دم آوری قهوه ها – عکس: “Takeaway” via Wikimedia Commons, CC BY 3.0

دقیقا زمان دم آوری قهوه چقدر طول خواهد کشید؟

زمان دم آوری یک قهوه فیلتری چیزی است که پیچیدگی آن را آشکار می‌کند، یک فنجانی است که باید برای آن صبر داشته باشید. این فرآیند با خیس کردن قهوه و انتظار برای “شکوفا شدن (bloom )” قهوه به مدت حداقل ۳۰ ثانیه شروع می‌شود. این کار به آزاد شدن دی‌اکسید کربن کمک می‌کند و جریان آب بهتر در طول فرآیند را تسهیل می‌کند. باقیمانده این فرآیند (‏پس از شکوفا شدن)‏ تقریبا ۱ / ۲ تا ۲ دقیقه است.

قهوه دمی V60
قهوه دمی V60

اما در مورد اسپرسو، زمان عصاره گیری ۲۵ تا ۳۰ ثانیه است. نه کمتر و نه بیشتر. اگر شما یک قهوه بر پایه شیر دارید، بخار زده می شود و ریختن آن شیر تنها چند ثانیه طول می‌کشد. این زمان آماده‌سازی (‏به استثنای آسیاب کردن) تقریبا در یک دقیقه انجام می شود.

در مورد تجهیزات دم کردن چطور؟

در مورد ابزارهای تجاری، ساده‌ترین تجهیزات قهوه فیلتری ارزان‌تر از سرمایه‌گذاری در یک ماشین اسپرسو پر سرعت است. اگر شما فقط به قهوه درست کردن و یا شروع کردن برای اولین بار فکر می‌کنید، این انتخاب مقرون به صرفه‌تر است.

قهوه تازه خرد شده در یک پرتافیلتر ، آماده تبدیل شدن به اسپرسو است.
قهوه تازه خرد شده در یک پرتافیلتر ، آماده تبدیل شدن به اسپرسو است.

برای قهوه فیلتری، تمام چیزی که شما واقعا نیاز دارید یک دریپر، کاغذ فیلتر، و یک فنجان است (‏اگر چه مواردی مانند یک ترازو و کتل و دماسنج به شما کمک خواهند کرد تا دقیق‌تر باشید)‏. انواع مختلفی از قطره‌چکان وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را از جمله کمکس، کلیور دریپر، کالیتا ویو، وی ۶۰ انتخاب کنید … هر یک از آن‌ها در طیف وسیعی از مواد موجود است و هر کدام تفاوت‌های جزیی دارند مانند اندازه سوراخ‌ها، ساختار قطره‌چکان و غیره.

از طرف دیگر یک ماشین اسپرسو می‌تواند شما را از صدها تا هزاران دستگاه به هر جایی که نیاز دارید برگرداند. یک دستگاه خانگی برای شما هزینه کمتری دارد، اما ممکن است برای عملکرد با فشار کافی برای ایجاد یک اسپرسو با کیفیت مشابه با یک دستگاه تجاری ساخته نشود.

البته، یک دستگاه اسپرسو نیز فضای بیشتر و برق بیشتری می‌گیرد. سپس ابزارها و متغیرهای مختلفی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. اینها بی‌پایان هستند و همچنین می‌توانند به قیمت گزافی تمام شوند.

قهوه فیلتری در مقابل اسپرسو: کدام بهتر است؟

فیلتر پورتافیلتر در دستگاه اسپرسو
فیلتر پورتافیلتر در دستگاه اسپرسو

هیچ جواب منطقی برای این سوال وجود ندارد.

قهوه فیلتر شده روش دقیق تری برای چشیدن تفاوت‌های مختلف قهوه است، مخصوصاً مواردی که ممکن است در اسپرسو نیز بدرخشند.

با این حال، قطعا زمانی که در دستان زمان قرار می‌گیرد با اسپرسو قابل‌مقایسه نیست. اسپرسو با روشی کاملا متفاوت و روشی سریع برای ارزیابی میزان مصرف کافئین مورد نیاز شما، به شکلی متفاوت ساخته می‌شود.

نکته دیگر این است که شما معمولا دوست دارید قهوه خود را چگونه بخورید. قهوه فیلتری در مقایسه با اسپرسو، مزه تمیزتر، صاف‌تر و اسیدی کمتری دارد به این معنی که بیشتر میتوانید طعم ها را در آن درک کنید. در پایان روز، بهترین انتخاب به اولویت‌های سبک زندگی و مزه شما بستگی دارد. اما به خاطر داشته باشید که هر روش می‌تواند نتایج کاملا متفاوتی با دانه‌های مختلف، بسته به منشا، رست و غیره تولید کند.

روش مورد علاقه شما چیست؟ کامنت بگذارید یا در اینستاگرام نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

نویسنده: Sam Koh

Sam Koh

منبع: perfectdailygrind

Share on telegram
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *