با خصوصیات قهوه در مناطق مختلف جهان آشنا شوید

دانه های قهوه: مناطق قهوه را بهتر بشناسید

قهوه که در دست شماست از کجا امده است؟ ما مناطق عمده کشت قهوه در جهان را معرفی می‌کنیم، که به شما کمک می‌کند تا در انتخاب قهوه بهتر بتوانید تصمیم بگیرید

آمریکای مرکزی (‏تمام کشورهای بین مکزیک و امریکای جنوبی)

 قهوه آمریکای مرکزی

در بالای این کمربند، آمریکای مرکزی قرار دارد. بیشتر قهوه‌های این منطقه از استان‌های کاستاریکا، گواتمالا، هندوراس، السالوادور و نیکاراگویه جمع‌آوری می‌شوند. قهوه این منطقه که طعم تمیز و روشنی با اسیدیته خوب دارد، اغلب نوعی قهوه همه مردم محسوب می‌شود: به طور استثنایی متعادل و ملایم تا و بادی متوسطی دارد. گفته می‌شود که قهوه آمریکای مرکزی درجه بالا در کافی‌شاپ‌های تخصصی در سراسر کشور سرو می‌شود.

قهوه آمریکای جنوبیآمریکای جنوبی (‏۱۷۸۲۳۰۰۰ کیلومتر مربع)

کلمبیا، برزیل، اکوادور و بولیوی کشورهای بزرگ تولید کننده قهوه در آمریکای جنوبی هستند. بیشتر ما با واژه “قهوه کلمبیایی” آشنا هستیم، و دلیل آن این است که این قهوه به خوبی در بازار عرضه می‌شود و بسیاری از کافه های زنجیره‌ای آن را سرو می‌کنند. با این حال، برزیل بزرگ‌ترین تولید کننده قهوه در جهان است که ۲۵ % از لوبیاهای مصرفی در ایالات‌متحده را تامین می‌کند و قهوه برزیل می‌تواند از طعم تند و غنی تا طعم ملایم و میوه‌ای متفاوت باشد. قهوه‌های آمریکای جنوبی با آب و هوایی شبیه به همسایگان شمالی خود، به طور کلی بسیاری از ویژگی‌های خود را با قهوه‌های آمریکای مرکزی به اشتراک می‌گذارند و اغلب بسیار ملایم هستند.

آفریقا و شبه‌جزیره عربستان

آفریقا و شبه جزیره عربستان

بسیاری از کشورها مناطق قهوه خیز آفریقا را تشکیل می‌دهند. این قاره وسیع، بسیاری از مناطق قهوه خیز عالی را فراهم می‌کند که هر کدام یک فنجان قهوه منحصر به فرد و پیچیده تولید می‌کنند که عموما به عنوان شیرینی، میوه و گل توصیف می‌شود. اولین نوشیدنی قهوه شناخته‌شده در اتیوپی و یمن اتفاق افتاد، هر دو کشور هنوز هم با استفاده از روش‌های سنتی قهوه بسیار ارزشمندی را تولید می‌کنند. اگر شما به دنبال منطقه برای بهترین قهوه ها هستید ، این همان منطقه است که محبوب‌ترین قهوه ها از تانزانیا، اتیوپی، کنیا، اوگاندا، رواندا و بروندی می‌آیند.

اما با این محبوبیت برخی نگرانی‌ها نیز وجود دارد. بردگی و کار کودکان هنوز هم مشکلات واقعی در مناطق قهوه آفریقایی هستند، که یکی از دلایلی است که طرح صدور گواهی تجارت عادلانه را تایید می‌کند. با خرید تجارت عادلانه، در میان چیزهای دیگر، شما آرامش خاطر را می‌خریدید که کار برده‌ها در ساختن صبح شما نقشی نداشته اند. اما به خاطر داشته باشید که هیچ استاندارد مورد قبول جهانی برای قهوه تجاری منصفانه وجود ندارد، و برخی افراد ادعا می‌کنند که فروشندگان به سادگی به هر مجموعه از قوانین که از همه راحت‌تر باشد، پایبند هستند. به عبارت دیگر، قبل از خرید قهوه از مناطق با روش‌های کاری ظالمانه، کمی تحقیق کنید.

آسیای جنوبی

در منطقه آرام ریم، اندونزی، پاپوآ گینه‌نو، ویتنام و فیلیپین بیش‌ترین تعداد تولدی قهوه را تشکیل می دهند روبوستا، قهوه تلخی که تنها ۳۰ % تولید قهوه جهان را تشکیل می‌دهند، عمدتا در اینجا تولید می‌شوند. یکی از مناطق فرعی مورد علاقه من سوماترا است که قهوه ای تولید می‌کند که اغلب به عنوان “زمینی”، “گیاهی” و “سالم” توصیف می‌شود.

هند

هند به دلیل شرایط ویژه گرمای بالا و فصل‌های بارانی شدید، برخی از منحصر به فرد ترین شرایط رشد را در جهان ارائه می‌دهد. هم قهوه عربیکا و هم قهوه روبوستا در اینجا کشت می‌شوند اما معروف‌ترین نوع قهوه هندی به نام Monsooned Malabar معروف است.

قهوه Monsooned در واقع یک فرآیند است. دانه‌های عربیکا برداشت‌شده که در انبارهای هوای آزاد انبار شده‌اند به مدت ۳ تا ۴ ماه در طول فصل باران‌های موسمی به عناصر طبیعی سپرده می‌شوند. در این زمان هوا و باد در اطراف قهوه گردش می‌کنند و باعث می‌شوند که اندازه آن‌ها بزرگ شوند. نتیجه یک طعم شیرین و تند است. جالب توجه است که این قهوه در واقع با توجه به تعاریف ساده قهوه “بد” ” bad ” شناخته میشود. با این وجود، تاریخچه فرهنگی و ویژگی‌های منحصر به فرد طعم آن به معنای علاقه میان دانه‌های قهوه است. از آن بیشتر در مخلوط‌های اسپرسو استفاده می‌شود.

۲۵ کشور تولید کننده قهوه (همراه با نگاه آماری در سال ۲۰۲۰)

نویسنده: Brandon Chuang

منبع:gearpatrol

Share on telegram
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *